Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan fogyjak le egy pár...

Hogyan fogyjak le egy pár kilót úgy, hogy az izomzatom ne csökkenjen?

Figyelt kérdés

2011-2013 év végéig rendszeresen futottam és bringáztam. Idén viszont elkezdtem kicsit gyúrni, mert a futástól olyan véznának tűntem. (29 éves vagyok.) A magasságom 176cm. 2011-ben amikor keményebben futottam, akkor 69kg voltam. Utána beálltam olyan 72kg-74kg-ra. 2014 január óta keményen gyúrok és abbahagytam a futást. Sajnos gyúrás mellett már nincs rá időm. Viszont amióta nem futok, az izommal együtt némi zsír is feljött. Látom és érzem is. Most 81kg vagyok. Szeretném megtartani a jelenlegi izomtömeget amit felszedtem, de le akarok menni kb. 72kg-ra.

Hogy csináljam? Jelenleg fehérjedúsan és szénhidrátdúsan eszek és edzés után fehérjét iszok. Álljak át egy szénhidrát mentes, de fehérjedús étrendre és kezdjek el újra futni? A fehérjével gondolom, hogy nem kell leállnom, mivel az táplálja az izmokat. :)

Szóval mit csináljak?

A válaszokat köszi előre is!



2014. szept. 17. 07:26
 1/3 anonim válasza:
Szénhidrátszegény,fehérjedús étrend. Mivel a futás inkább izmot "fogyaszt", én keveset futnék.
2014. szept. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szálkásító diéta és kemény súlyzós edzés (vagy legalább más izomépítő mozgás), mellé jöhet aerob mozgás. Ez a receptje az izmok megtartásának fogyás közben.
2014. szept. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is a súlyzós edzést preferálom. A futást nyugodtan elhagyhatod, de radikálisan csökkentsd a CH-bevitelt.
2014. szept. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!