Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Jól van kiszámolva a kalóriaig...

Jól van kiszámolva a kalóriaigényem?

Figyelt kérdés

Nagyon sok helyről származó információ alapján kiszámoltam már, hogy mennyit kellene ennem, hogy egészségesen fogyjak/szálkásodjak, de akarva akaratlanul is a legelsőhöz hasonlítom az eredményeket, így már nem tudom melyik lehet valós. Egyszerűbb képletekkel 3000-3500 a _súlytartás_-hoz szükséges kcal igényem (ami szerintem irreális) általában 2650-es eredményt kaptam súlytartáshoz illetve 2100 körüli értékeket fogyáshoz, de volt ahol kb 1800-at javasoltak.

Mennyire reális ez az én estemben?

188 cm magas, 84 kg vagyok, 22 éves férfi.



2014. aug. 22. 13:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezt a kalória számolgatást nyugodtan felejtsd el, mert ha valaki megeszik 2000 kalória kutyaszart, akkor attól nem fog lefogyni.

Fehérje,szénhidrát, szír és rost. Ezeket kell kiszámolni.

Olvasd el a sárga kapszulát. Regisztrációért cserébe ingyen letöltheted. Vannak benne minta étrendek is. De ne csak a diéta részt olvad el, hanem az egészet úgy ahogy van. Ennél jobban senki nem fogja tudni elmagyarázni a dolgokat, mint ahogy a könyveb van.

[link]

2014. aug. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Olvastam és nem arról van szó, hogy kutyaszart szeretnék enni, hanem, érdeklődtem, hogy az én paramétereimmel a kiszámolt tápanyag mennyiségem reális-e. Az, hogy arányaiban, hogyan fogom ezután elosztani a fehérjét, cht és zsírt, meg ezt, hogyan oldom meg nem volt része a kérdésnek...


Vicces azért, hogy aki "pocakról szeretné eltüntetni a zsírt", megkapja, hogy nincs helyi zsírégetés, mozogjon és mindenhonnan fog fogyni...

Aki rákérdez, hogy 5km futás naponta elég e, hogy leadjon 5 kilót, annak azt válaszoljátok, hogy teljesen mindegy, ha mellette túlzabálja magát, mert a kalóriadeficites étrend a kulcs a fogyáshoz...

Aki fogyni akar és kevesebbet is eszik, az el van zavarva, hogy nem kilókból kell fogyni hanem szálkásodni kell és testkompozíción változtatni...

Felteszek egy célirányos kérdést, hogy jók e a számolásaim és olvassam el a szaros sárgakapszulát?! :D


(ha a kutyaszarban 50%-a ch lenne 30% zsír és a maradék rost, és a beleragadt legyek fehérje tartalma arányában hozzáadna 100g-nként 20g fehérjét, akkor kutyaszarból is lehetne izmot építeni, tökmindegy mit eszel, az a lényeg mennyi makrotápanyag van benne... a makrotápanyagok összértéke pedig kiadja a kcalt... )

2014. aug. 22. 14:13
 3/6 anonim ***** válasza:

Én tisztán kajálok: csirkemell,rizs,zöldség,sovány túró. Most számoltam ki kb: 2500 kalória körül van a napi bevitelem. 90 kiló vagyok és tömeget növelek.

De ha megeszel napi 5 somlói galuskát, akkor már kalóriában ugyan ott vagy ahol én. Most láthatod, hogy kalóriákat számolgatni teljesen felesleges.

Te azt kérdezted hány kalória reális neked a fogyáshoz, és utána azt akarod elosztani fehérjére,ch-ra,rostra stb.

Pont fordítva kell, előbb kiszámolod a fehérjét,ch-t,rostot és utána, ha kíváncsi vagy összeadogathatod a kalóriákat, de felesleges.

Neked be kell lőnöd a kaját egy napra. Ehhez segít a sárga kapszula. Olvasd el, mindig világossá fog válni.


ui: azért írják itt a fórumon ezekre a kérdésekre azokat a dolgokat, hogy nincs helyi szírégetés, meg az étrendet kell összerakni, mert ez az igazság, csak így működik.

2014. aug. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
minden*
2014. aug. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Szintiszoli123 ***** válasza:

Igen, jól van kiszámolva. És nem, nincs jól.


Az a baj, hogy egy akármilyen algoritmus alapján dolgozó kalkulátort akarsz szembeállítani a általában működő makroértékekkel.


Nem írtad, hogy mennyi a mozgás. Ha 3500 kell a szintentartáshoz, akkor biztosan sok. A kalkulátorba a jelenlegi, vagy elérni kívánt testtömeget írtad? A kalóriaigényt nem árt zsírmentes testtömegre számítani.


Minden kalkulátor mást javasol? Látod, ezért nem érdemes velük foglalkozni.


Pont olyan magas vagyok, mint Te, ezért sejtem, hogy ha ezzel a magassággal ehhez a súlyhoz szálkásítani akarsz, akkor elég kevés izom lehet rajtad. Mindegy, engem is zavar a zsír. Ha jobban fogod magad érezni, ha először szálkásítasz, akkor csináld!


Szóval ne bízz túlságosan a kalóriakalkulátorokban, meg a számaikban.

"Az, hogy arányaiban, hogyan fogom ezután elosztani a fehérjét, ch-t és zsírt, meg ezt, hogyan oldom meg nem volt része a kérdésnek" - pedig hidd el, hogy ez számít.

Az, hogy a makrók aránya megfeleljen a céljaidnak, fontosabb, mint az hogy a végeredmény találkozzon egy kalóriakalkulátor által neked ajánlott számmal!

Ha olvastad a Sárga Kapszulát, akkor tudod az alapokat.


Ha megvan a 2,5 g fehérje (van, akinek 2 is elég, van akinek 3 kell, ez is egyénfüggő) és a 0,5-1 gramm zsír, akkor be kell állítanod a CH-t. Itt már akár azt is nézheted, hogy mennyi a kalória, de ugyanúgy nincs jelentősége. Én 4 gramm CH-val már szálkásítok, másnak elég 1,5 is, ugyanannyi zsír mellett.


#1-es a kutyaszaros példával arra célzott, hogy hiába vagy kalóriánál, ha nincs meg a szükséges fehérje és az élettanilag szükséges zsír.


Szóval megint csak általánosítás, hogy indulj lefelé 3 gramm CH-ról, de ha egyszer ez az általános tapasztalat, akkor ez van. Aztán, ha nem megy a fogyás, tök mindegy, mit mutat a kalóriaérték, akkor is a CH-t leszel kénytelen csökkenteni, mert szerencsésebb abból visszavenni, mint a zsírból.

Agyalhatsz azon is, hogy ha már megvan az állati 2,5 gramm fehérje, akkor mit csinálj a járulékos növényi fehérjével, hiszen az is energia. Semmit! Ne is foglalkozz vele! Ha nincs fogyás, csökkented a CH-t és kész. Tök mindegy, mennyi az összkalória, a fehérjét meg a zsírt nem kell babrálni. Ilyenformán nem sok értelme van a kalóriaszámolásnak.

Ha már nagyon nincs CH, amit visszavehetsz, akkor nyúlsz a zsírhoz. Ennyi.


Szóval az alapkérdésre a válasz: tök mindegy, hogy jól vagy sem. Kalóriákkal vakon vagy. Legalábbis ez a tapasztalat.


Linkelek majd két kérdést és válaszaikat, csak találjam meg őket.

2014. aug. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Szintiszoli123 ***** válasza:
Na, megint elkéstem. #3 leírt mindent.
2014. aug. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!