Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A makrotápanyagot vagy a...

A makrotápanyagot vagy a kalóriát vegyem jobban figyelembe?

Figyelt kérdés
Kiszámoltam hogy mennyi makrotápanyagra van szükségem, és 120 g fehérje, 25 g zsír, 300 g szénhidrát. viszont voltam testösszetétel mérésen és 1400 az alap anyagcserém és mivel szeretnék izmosodni olyan 2000 körül eszek egy nap. de csomószor vagyok úgy hogy már megvan a 2000, de makrotápanyagban még nincs meg amennyinek kéne. pl ma is a zsír megvan, 100 g fehérjénél tartok, de még ma fogok edzeni és olyan 190 g szénhidrátnál... ilyenkor mit csináljak? oké, ma megeszem azt a maradék szénhidrátot mert lábazni fogok és kell, de szerintem akkor simán leszek 3000 kalóriánál. ha ez van a kalóriában próbáljak bentmaradni, vagy ne érdekeljen és inkább csak a makrotápanyagot számoljam? (17L, szerintem ektomorf és mezomorf között vagyok valahol, de inkább ektomorf ha ez számít valamit)
2014. aug. 19. 18:32
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

túl sokat agyalsz rajta.

makro arányok, kísérletezés, megérzés.


a számolgatós meg akármimorf dolgok nem sokat számítanak, ha csak nem akarsz világelső testépítő lenni.


nem a zsírtól hízol hanem a szénhidráttól, főleg a cukroktól amiket úgy eszel, hogy nem is tudsz róla.

2014. aug. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
és tudsz hízni zsírosodás nélkül is, csak tovább kell szigorítani az étrenden.
2014. aug. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Szintiszoli123 ***** válasza:

Csak amiatt, hogy megerősítsem az előttem szólókat:


"akkor megemelem a zsírt és csökkentem a ch-t és meglátom mi lesz"

Két dolog lesz:

1) stabilabb lesz a vércukorszinted

2) Finomabbak lesznek az ételeid (jobban csúszik majd a CH)


Lehet, hogy több CH-val úgy érzed, hogy jobb az erőnléted, de 1-2 hét alatt átáll a tested a "ketogénebb" formára, és több zsír, kevesebb CH mellett is ugyanolyan kemény edzést fogsz tudni csinálni.


Arról, hogy mi a helyes CH-zsír arány (és milyen szempontból helyes), órákon át lehet vitázni.


Rosszabbul biztosan nem jársz, ha feltolod a zsírt 1 gramm ra és arányosan visszaveszed a CH-t.


"nekem egyszerűbb bevinni a ch-t mint a zsírt" - miért?

"azt csak reggel szoktam olajos magvakkal meg néha tojással" - minden étkezésbe tegyél zsírt, kivéve az edzés utáni turmixba (ha van ilyen)

2014. aug. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget mindenkinek :) egyébként nincs bajom a zsírral mert sokkal jobban lakok tőle mint a szénhidráttal, szóval szerintem menni fog ez :) és még 1 ttkg zsírral is marad 250 g ch-m, ami azért szerintem nem kevés :)
2014. aug. 20. 19:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!