Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A makrotápanyagot vagy a...

A makrotápanyagot vagy a kalóriát vegyem jobban figyelembe?

Figyelt kérdés
Kiszámoltam hogy mennyi makrotápanyagra van szükségem, és 120 g fehérje, 25 g zsír, 300 g szénhidrát. viszont voltam testösszetétel mérésen és 1400 az alap anyagcserém és mivel szeretnék izmosodni olyan 2000 körül eszek egy nap. de csomószor vagyok úgy hogy már megvan a 2000, de makrotápanyagban még nincs meg amennyinek kéne. pl ma is a zsír megvan, 100 g fehérjénél tartok, de még ma fogok edzeni és olyan 190 g szénhidrátnál... ilyenkor mit csináljak? oké, ma megeszem azt a maradék szénhidrátot mert lábazni fogok és kell, de szerintem akkor simán leszek 3000 kalóriánál. ha ez van a kalóriában próbáljak bentmaradni, vagy ne érdekeljen és inkább csak a makrotápanyagot számoljam? (17L, szerintem ektomorf és mezomorf között vagyok valahol, de inkább ektomorf ha ez számít valamit)
2014. aug. 19. 18:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Makrókat egyszerűbb.
2014. aug. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Makrotápanyagot számolj és az eleve amúgy is kiadja a kilokalóriát, ha beszorzod az értékkel és összeadod. De nem kell kiszámolni, elég a makromennyiségeket tartani.

Úgyis látod, hogy jön e a heti tömegnövekedés és ha nem, akkor emeld a ch-t. A fehérje az maradjon 2g x ttkg. A zsír pedig 1g x ttkg.


De most nehogy azt írd, mint a többi nő, hogy a súlyod az maradjon és úgy izmosodj, mert olyan nincs. :)

2014. aug. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

nem fogom azt írni, tisztában vagyok vele hogy hízni fogok és örülök is neki, ez a célom! kb 4-5 kilót már így is híztam december óta és szerencsére nem sok ment zsírba, vagy legalábbis nem nagyon látszik :) és akkor köszönöm a válaszokat :)

de 1 g zsír/ttkg kell? mert eddig felet ettem, mert edzőm szerint simán mehet nekem a 300 g ch, viszont akkor már bőven pluszban lennék annyi zsírral, és bár hízni szeretnék, bezsírosodni nem..

2014. aug. 19. 18:45
 4/14 anonim ***** válasza:
Az 1g*ttkg zsír a minimum, ez egészségmegőrzés céljából esszenciális. Ha így zsírosodsz, akkor vegyél le abból a 300 g ch-ból.
2014. aug. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem a zsírtól fogsz behízni, hanem a nagyobb kalória plusztól. A ch jobban segíti a zsírlerakódást, mert megemeli a vércukorszintet. Tehát a zsírt kell állandó értékre tenni és a ch-ból visszavenni kicsit. Majd a heti mérlegelés alapján kontrollálni, hogy kell e több ch vagy éppen kevesebb kell.
2014. aug. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
meg csomó helyen ilyen 3xttkg ch-t írnak, hogy annyival tömegeljenek a lányok, viszont én 53 kiló vagyok, tehát nekem a 300 g majdnem 6 x ttkg.. akkor inkább azt kéne hogy 50 g zsír és 250 g ch? így kalóriában ugyanannyi. bár nekem egyszerűbb bevinni a ch-t mint a zsírt, azt csak reggel szoktam olajos magvakkal meg néha tojással.
2014. aug. 19. 18:52
 7/14 A kérdező kommentje:
oké. köszönöm, akkor mostmár minden világos :)
2014. aug. 19. 18:53
 8/14 anonim ***** válasza:
Fontos a zsír, mert segíti a zsírban oldódó vitaminok felszívódását és a hormontermeléshez is kell. Az 1g x ttkg sem magas hidd el. A ch mennyiség pedig erősen alkatfüggő, nincs kőbe vésett mennyiség. De úgy csinálod ahogy akarod, én csak leírtam a véleményem.
2014. aug. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
akkor megemelem a zsírt és csökkentem a ch-t és meglátom mi lesz :)
2014. aug. 19. 18:59
 10/14 anonim ***** válasza:
okés.:)
2014. aug. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!