Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Jó lesz ha így csinálom...

Jó lesz ha így csinálom véleményeket és tanácsokat is írjatok (többi lent)?

Figyelt kérdés
15 éves, fiú, 58 kg vagyok. Rendesen elkezdtem a fegyencedzést egy lépést egy hónap alatt csinálok meg ami azt jelenti hogy 10 hónap lesz. Teljesen kezdő vagyok ezért hétfő szerda pénteken edzek. Ez azt jelenti hogy 12 alkalom egy hónapban amit felosztottam a három szintet minden szintnek négy alkalom jut. Edzés után mindig iszok két kanál 2dl vízbe tömegnövelőt.

2014. aug. 8. 18:49
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
És az étrend? Ha nincs rendben a kajád,akkor csak erősödni fogsz,de izmosodni nem igazán,vagy csak pár kilót. Fehér kenyér és parizeres szendvicstől,meg vajas kenyértől nem nősz nagyra :)
2014. aug. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Nem írtad mi a célod. Ha eljutni 10 hónap alatt a mesterhatosig akkor talán sikerül (azért talán mert az egykezes kézenállás-karhajlítás és az egykezes húzódzkodás akár több év is lehet.)

Ha pedig izmosodni, tömegetnövelni akkor nagyon kevés lesz oda 2 naponta 2 kanál tn. Ahhoz egy komplex étrend kell.

2014. aug. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Nem csak a port iszom:D hát igazából nyár van ezért mostanában nem eszek rendszeresen csak össze vissza. Az étrendem igazából mindenféle cucc. A célom az hogy látszódjon hogy van rajtam valami:D de sokan azt mondják a fegyencedzés egy fasz*ság ezért is kérdeztem rá:D de akkor 10 hónap alatt meg fog látszani hogy van rajtam izom. Meg tudnátok írni léci étrendet hogy miket egyek?
2014. aug. 8. 19:02
 4/22 anonim ***** válasza:

Össze szedek neked pár alap ételt,de te is rá tudsz keresni google-ben nézelődj.A legfontosabb 3 dolog a Fehérje, Szénhidrát és a Zsír.


Fehérje dús dolgok: Mindenféle -hús(hal,csirke,disznó,marha)

- tejtermék, a tejben nincs fehérje!!!(sajt,túró)

- Néhány felvágott,leginkább sonkák. A feldolgozott termékeket(téli szalámi,kolbász,párizsi lószart sem érnek)


Szénhidrát: -Teljes kiőrlésű kenyér

-Zabpehely

-Rizs

-Zöldségek,saláta. Bár ezekben nincs túl sok,de attól még jók köretnek.


Zsír:igazából olajban sül a hús,vagy meglocsolod kis olivaolajjal amit eszel és már meg is van.


Ja és kajálj 2 és fél-3 óránként akkor is,ha nem vagy éhes. És ez nem azt jelenti,hogy eszel egy müzli szeletet,hanem rendesen kell enni,sokat.

2014. aug. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Azért ez nem teljesen így van, az addig oké hogy felsorolod a kajákat, de ez elég tág fogalom. A tejben meg van fehérje, csak nagyon kevés, viszont van benne jó sok zsír és cukor.


Alapvetően fehérjéből 2g/testsúlykilógramm fehérje kell, ez nálad kb 120 g fehérje naponta. Szépen keresel neten egy tápanyagtáblázatot, és megnézed milyen ételben mennyi van (100g csirkemellben dúrván 20g fehérje).


A szénhidrát már kissé macerásabb, van aki 3g/tskg már tud tömegelni, de van aki felmegy akár 7-10g is. Kezd mondjuk 5g-al, tehát 300g szénhidrát naponta. (100g rizsben 80g ch). Havonta figyeld a súlygyarapodást, ha nincs meg a havi 1-2kg plussz akkor emeld a szénhidrátot, ha ennél több, akkor csökkensd.


Zsírból meg menjen 1g/tskg. De ez is izlés kérdése, van aki inkább zsírosabban eszik kevesebb szénhidráttal, a zsír még fontos lehet azoknál, akik nagyon nehezen híznak, hisz a kalóriaértéke több mint duplája a szénhidrátnak/fehérjének, és tömegelésnél az a lényeg, hogy kalóriaplusszba kerülj (de ne túlságosan, mert akkor zsírosodsz).


Ami még fontos lehet, hogy lehetőleg az állati eredetű fehérjét szokás számolni (tojás, túró, hús), tehát ami a rizsben, zabban van fehérje, azt ne számold bele a napi bevitelbe.

2014. aug. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Akkor az úgy jó hogy: Reggeli: zabpehely tejjel vagy kenyér(fehér)vajjal felvágottakkal

Tízórai: az is lehet sima szendvics (sajt,kenyér,felvágott)

Ebéd:bármilyen hús rizs körettel

Uzsonna: ismét szendvics

Vacsora: ugyan az mint az ebéd

és olyan lehet hogy egy két nap kimarad és mást eszek pl:főzelék meg amiket nem soroltál fel és édesség mehet?

2014. aug. 8. 19:41
 7/22 anonim ***** válasza:
Sajnos én nem tudok többet segíteni neked, amíg nem fogod fel amit elöbb írtam.
2014. aug. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
leírtad tág fogalomba hogy miket lehet enni én erre megkérdeztem hogy ez az étrend jó e. nem tudom ebből hogy szűrted le hogy nem fogtam fel
2014. aug. 8. 20:07
 9/22 anonim ***** válasza:

Nah akkor megpróbálom mégegyszer.


Kezdem a fehérjével.

-reggeli: abban a valamilyen felvágotban mennyi fehérje van? Tudod? Kétlem (hacsak nem vákumcsomagoltat veszel, azokon rajta van). És szerinted egy szelet az hány gramm? 10g? Van benne dúrván egy gramm fehérje?


-ebéd: Úgyszint, mennyi? 100g csirke? 20g csírke?


Azt érsd meg, hogy ezek csak ételek , de a mennyiségen van a hangsúly. Nem lehet azt mondani, hogy sokat esszel, mert kinek mi a sok. Méregetni kell, ha el is akarsz érni valamit, persze az elején lehet szépen fejlődni, de ez gyorsan megáll.


Dúrván számolva, ha megeszel ebédre és vacsira is 100g húst, akkor is kb 50g a napi bevitt fehérje mennyiség. Mint írtam, neked 120g kellene.


A szénhidrátra kb 280g számoltam (ha ebéd és vacsora mellé megy 100g rizs), ami lehet elég de lehet nem. De ezt is fent leírtam.


Aztán azt már meg se említem, ha néhány napon keresztűl kihagyod a hús alapú ételeket, és főzeléket eszel, akkor a fehérjebeviteled (most állatiról beszélek, lásd fent) közelít a nullához.

2014. aug. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Azért azt is figyelembe kell venni,hogy a kérdező igencsak fiatal. Nem hiszem,hogy 15évesen ilyen precízen ki kellene számolnia a makro,mikrotápanyag bevitelt. Azt döntsd el,hogy mennyire gondolod komolyan az egészet. Ha tényleg full komolyan veszed,akkor jó a számolásos,grammozgatáasos módszer is.


Nem mondom azt,hogy jó a főzelék,meg az édesség,de is csak a célodtól függ. Heti 1x max 2x semmiben sem fog gátolni,ha "csalsz" egy étkezésnél.


És a reggeli tízórai stb-t én a helyedben átszámoznám 1. étkezés,2. étkezés stb...(így könyebb betartani az óránkénti étkezést,legalábbis a többségnek) de persze,ezt is csak annak a függvényében,mennyire gondolod komolyan.

2014. aug. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!