Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tömegelés 30 évesen?

Tömegelés 30 évesen?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Életembe elnyomottnak éreztem magam a testem miatt, mivel átlagos testem van, meló,család miatt nem nagyon volt rá időm. Szinte egész életembe irigyekedtem, de magamnak sem mertem beismerni akinek izmos teste volt /van.


Egy hónapja járok le edzeni, ismerőssel, segít a gyakorlatok helyes összeállításában és végrehajtásában, mondhatni elég jól haladok.


Van egy kis feleslegem, de nem érdekel, tömegelni akarok, nem számít ha bezsírosodom őszintén, 2:1 (izom:felesleg) jönne fel rám, jövő nyárra szeretnék valami normálisabb formát elérni és büszkén menni a strandon vagy nyáron a családdal mikor megyünk erre-arra. Igazi férfias alakot szeretnék.


175cm és 63 kg vagyok.


Ez a tömegnövelő étrend hogyan van, azt tudom hogy makrókat kell bevinni, 2x testsúlyom fehérjét és szénhidrátnál mindenki mást mond, azt nemtudom és kis zsírt is a jó sejtműködésért 20-30g /nap.


Akkor mi a helyzet a szaladással ? Látom sok izmos fickó mondja, hogy tömegel de látom szaladni is ? Máshol meg azt írják mikor valaki szálkásít akkor kell csak.


Milyen táplálék kiegészítőt vásároljak ? Ismerősöm mondta hogy vitamint használjak csak, de kíváncsi vagyok mit mondtok. És elegem van, hogy minden Scitec áruról szól, lehetőleg valami minőségi erős külföldi vitamint ajánljatok ha lehetséges.


Tudom, hogy hossza írtam, de sajnos most csöppentem bele ebbe a világba és nagyon megtetszett.



2014. júl. 22. 21:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Simán lehet jo forma 30 felett is. Én 43 vagyok és most is tömegelek. Mehet ilyenkor is kocogás, csak akkor annyival több kaja kell, hogy így is kalória pluszban legyél.

Multivitamin a legfontosabb és edzés utánra mehetne egy tejsavóprotein és mellé gyors ch. Ennyi elég, ha rendben az étrend is szilárd kajából.

2014. júl. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Scitec vitaminja ár-érték arányban amúgy nem rossz.


Sárga Kapszulát olvasd el elösszőr, ingyenes letölthető e-book, az megadja az alapokat.


Esetleg a válaszoknál (ha addig nem ír) keress rá sándorzsolt felhasználóra, írj rá, ő egy idősebb és nagyon tapasztalt testépítő, biztos tud neked specifikusabban is tanácsot adni. (bár a 30 év még egyeltalán nem sok, de a tesztoszteron termelés már inkább csökken mintsem növekszik)

2014. júl. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Megéri megvásárolni az Animal Pak nevezetű multivitamint és mellé C-Vitamint ezt ajánlották nekem egy külföldi testépítő fórumon ?
2014. júl. 22. 21:24
 4/8 anonim ***** válasza:
Így már tárgytalan :D
2014. júl. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

:-)

Jó az animal pak, de elég lesz a biotech vitabolic vagy a sciteces mega daily is. Persze plusz C-vitaminnal.

2014. júl. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az Animal pack amolyan prémium termék, elég egy középkategóriás multi is, ahogy sandorzsolt írta.
2014. júl. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm.
2014. júl. 22. 21:50
 8/8 anonim ***** válasza:

ezzel a tomegeles dologgal vigyazz. En is 30 folott kezdtem ujra, lelkesen olvastam a szakcikkeket, es tomegelessel inditottam, es a vege az lett hogy felmentem 112 kilora, izmosodam is de egy zsirdiszno voltam mellette, kabe 25%-os tzs-ral :) Ilyen korban mar egyreszt lassab az anyagcsere, gyorsabban rakodik a zsir, masreszt a szakcikkek iranymutato mennyisegei legtobbszor koxos allatoknak van kitalalva :)


Aztan lementem 100 kilo korulre, megint vissza 110-re, aztan elegem lett es masmilyen etrendet kerestem, de az egy masik topik temaja lenne. Most 96 kilo vagyok kabe 12-13% tzs-ral...


Kiegeszitonek a helyedben vennek egy jo feherjet aztan annyi, nem kell se tomegnovelo, se szolocukor, se mas. Meg vitamin sem, en is szedtem evekig, nulla kulonbseg van nalam hogy szedem vagy nem szedem, viszont a sok C-vitamin a veseknek sem hasznal (ahogy a sok feherje sem egyebkent).


Arra figyelj hogy kabe a 2g feherje meglegyen indulasnak, meg annyi ch-zsir hogy szep lassan, ovatosan gyarapodj. Az ilyen heti fel kilo novekedeses hulyesegeket meg felejtsd el, semmi ertelme zsirba "tomegelni".


Futhatsz is, az izmod nem fog leesni, a sziv-errendszer edzese ugyanolyan fontos mint az izmoke, sot a te korodban talan meg fontosabb is. Meg az is rohejes, amikor egy gyuros nem bir felmenni egy lepcson anelkul hogy ne lihegne a vegen :)

2014. júl. 23. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!