Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A túlzott fehérjefogyasztás...

A túlzott fehérjefogyasztás tényleg káros a szervezetünkre?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy az izom növekedéséhez szükséges a fehérje és ezzel nincs is gond. Pár héttel ezelőtt vettek tőlem vért illetve vizelet mintát és pénteken voltam a házi orvosnál az eredményért. Minden rendben volt csak a fehérjeszintem volt magasabb az átlagnál...Kérdezte tőlem (nem vagyok kigyúrt,de intenzíven sportolok), hogy szedek-e valamit illetve miket eszek? Mondtam neki csirke,hal,túró,tojás..meg fehérje tápkiegészítőt. Na erre azt mondta, hogy ezt hagyjam el mert tönkre teszi a vesémet...Most akkor mi a helyzet? Mert van aki azt mondja,hogy nem káros, a orvos meg azt, hogy igen...

2014. jún. 29. 11:23
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Egészséges embereknél, nagyobb de nem extrém sok mennyiségben egyáltalán nem káros. Alapból vesebeteg embereknél mikor tesztelték, akkor nekik leterhelte jobban a vesét, de káros ott sem volt. ÉS ideje lenne már felfogni hogy az orvosokkal nem ezeket tanítják az egyetemen, hanem a konkrét betegségeket, és hogy milyen gyógyszerrel kezeld. Sajnos el kell fogadnunk hogy az orvosok 90%-a teljesen hülye ebben a témában.
2014. jún. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A túl sok mindenből káros, pont azért az a neve, hogy túl. De ennek nincs köze a tápkieghez, lehet azzal is kevés, meg anélkül is sok. Az általános nézet szerint 2 g pont jó.
2014. jún. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, most megnyugodtam a válaszokat olvasva :)
2014. jún. 29. 11:30
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Kezdjük ott hogy mi számít neked túlzottnak... 3g felett hívjuk mi túlzottnak, ez felett tényleg nem ajánlatos. Alatta nyugodtan mehet, de legyen meg a napi 3-5 liter VÍZ. A laboreredmény skálái pedig a NAGY átlag között mozognak, nem sportolók számára van kalibrálva.
2014. jún. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Amúgy,ha csak nyúl húst eszel azon nincs zsír így fehérje mérgezést lehet kapni :)
2014. jún. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Első válaszolóval teljesen egyetértek, engem is pár orvos már próbált "hittéríteni" és oktatni hogy "jajj ezek a gyúrós porok ,fehérjék mennyire veszélyesek éshogy mennyire tönkre teszik az emésztőszerveket" stb stb és nem lehet megértetni velük hogy ők is tévedhetnek... És legtöbb emberre is így ragad rá ez az általános tévhit hogy mennyire károsak ezek a "gyúrós porok" azzal az indoklással hogy "mert az orvos ezt mondta és lebeszélt " , és csak azért mert orvosok bármit elhisznek nekik mintha szent ember lenne és nem tévedhetne. Elvégre ő orvos, nem pedig táplálkozási tanácsadó vagy étrendkiegészítő szakértő, mint ahogy egy fogorvostól sem kell elvárni hogy szívátültetést hajtson végre.
2014. jún. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha vagy mondjuk 70 kiló és nyomsz 140 gramm fehérjét az egyáltalán nem sok. Az meg, hogy sok vagy kevés nem a tápkiegtől függ.
2014. jún. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ja és a kérdésre válaszolva: a fehérje tápkieg nem fog semmi más hatást mutatni a vizsgálat eredményénél, csak ugyanolyat mintha helyette megettél volna egy adag csirkehúst. Plusz a laboreredmény skáláit egy átlagember szintjére lövik be, míg egy testépítőnek jóval több minden kell mindenféle tápanyagból, így ezek az értékek is könnyen magasak lehetnek


A túlzott fehérjefogyasztás az káros lehet, de csak rendszeresen, de az már az irreálisan magas szint nem pedig a "szokásos" 2-2.5 g /tskg-nyi fehérje vagy szálkásításkor a 3g/tskg-nyi.

Arról nem is beszélve hogy az emberek nagy része még a kellő 2-3G/tskg-nyit sem tudja gyakran bevinni csak nehezen, nemhogy még ennél többet.

2014. jún. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igyál napi 4-5 liter vizet,aztán egy hónap múlva csináltasd meg újra a vizsgálatot és láss csodát.
2014. jún. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!