Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Edzés/gyúrás ötletek? Szálkás...

Edzés/gyúrás ötletek? Szálkás test gyorsan?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ez(ek) most elég fontos kérdés(ek) számomra, kezdő is vagyok e téren, úgyhogy nagyon szépen kérlek titeket, hogy ne hurrogjatok le tudatlanságom, amatőrségem miatt. :-)


Nos, én igazából egy 14 éves gyerek vagyok, elég rossz testalkattal. Nagyon sovány vagyok, a mellkasom be van esve. Végtagjaim vékonyak, egyedül a hasizmom az, amire (esetleg) büszke vagyok, de ezt is tovább szeretném "fejleszteni" (nem tudom ide mi a szakszó).


Szóval: A lehető legrövidebb idő alatt szeretném magam szálkásítani. Nem szörnyeteggé gyúrni, csak hogy a testem valamennyire jól nézzen ki. Elsődlegesen a mellizomra szeretnék koncentrálni, de a vállamra, hátamra is a hanyag tartásom miatt.


A kérdésem az lenne, hogy hogyan, és mennyi idő alatt tudnám elérni a célom?


(Átlag genetika, 45-50kg, 165cm körül vagyok, átlagosan étkezem.)


Előre is köszönöm a válaszokat, és kérlek segítsetek, égetően fontos!



2014. jún. 23. 19:56
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Tudod mi a szálkásítás? Zsírból történő fogyás. De ilyenkor van izomvesztés is. Nem izmosodást jelent! Izmosodáshoz tömegnövelő étrend kell és kemény súlyzós vagy saját testsúlyos edzés. Neked még az utóbbi kell, keress rá a fegyencedzésre, töltsd le, olvasd el és alkalmazd.
2014. jún. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
A Fegyencedzés c. könyvet csinálgattan néhány hónapig, és mivel nemigen láttam javulást, (meg ugye nem is vagyok az a kitartó fajta) abbahagytam. Úsztam is jónéhány évig, de ez sem hozott javulást. Eléggé el vagyok keseredve, és kezdem elveszíteni a reményt affelől, hogy nekem is lehet jó testem.
2014. jún. 23. 20:03
 3/23 anonim ***** válasza:

Kaján múlik 1.

2. Attól ne várj sokat hogy néhány hónapig csinálod.

2014. jún. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Ja és ha esetleg van valami jó edzéstervetek/ötletetek, kérlek azt is osszátok meg velem!
2014. jún. 23. 20:07
 5/23 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy néhány hónap kevés, de legalább látnák egy kis javulást!
2014. jún. 23. 20:10
 6/23 anonim ***** válasza:

Montez már leírta hogy tömegnövelő étrend kell, mert a semmi izomra nem lehet szálkásítani, mert a szálkásítás egyfajta diéta.

Szóval tömegnövelő étrend és edzés, majd arra szálkásító étrend. Így működik ez. Attól meg ne félj hogy szörnyeteggé válsz, mert az rengeteg munka.

Edzéssel kapcsolatba 2féle alternatíva van. Vagy fegyencedzés c. könyv vagy súlyzós edzés. Amennyiben a 2.at választod akkor olyan 2-3 hónapig teljes testes átmozgató edzéssel indíts ami annyit jelent hogy minden izomcsoportra 1 gyakorlatot végzel heti 3x. Ezután jöhet az osztott. A bodybuilder honlapján pedig rengeteg étrendet és edzéstervet is találhatsz.

2014. jún. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Tessék súlyzós-

Kezdőknek heti 3 napos teljes testes edzésterv kell. Ez menjen 2 hónapig. Minden izomcsoportra 1-1 alapgyakorlattal, gyakorlatonként 3-4 sorozattal. Akkora súlyokkal, amivel éppen megy az adott gyakorlatból a sorozat 10-12 ismétléssel. Tehát ez azt jelenti, hogy nem ugyanaz a súly lesz guggoláshoz, mint pl bicepszezéshez.

Szóval kb ez legyen: guggolás, fekvenyomás, húzódzkodás (vagy evezés), mellről nyomás, bicepsz állva rúddal, tricepszre: hátsó támaszos tolódzkodás (vagy csigán letolás), hasprés (vagy lábemelés függeszkedve), vádlizás.


6-8 hét után mehet osztott edzés is, ami legyen először egy 3 napos A-B-A, másik héten B-A B bontású terv.

A nap: mell-hát-váll- fekvenyomás, tárogatás, lehúzás csigán mellhez (vagy húzódzkodás), evezés, mellről nyomás, oldalemelés.

B nap: láb-kar-has. : guggolás, kitörés, vádli állva, bicepsz állva rúddal, egykezes beforgatós bicepsz, fekve homlokra engedés, csigán letolás tricepszre, hasprés (vagy lábemelés).


Majd ez után mehet pl heti 3 vagy 4 napos osztott edzés. Pl:

Hétfő: mell-kar, Szerda: láb, Péntek: hát-váll. De így is jó: mell-bicepsz, hát-tricepsz, láb-váll.

Sok variáció van. Nagyobb izomcsoportokra 3-4 gyakorlat, kisebbekre 2-3.


De étrend nélkül ettől sem leszel izmos, azt kellene megértened!

2014. jún. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Oké, és ha edzőterembe megyek honnan fogom tudni, hogy mit, hogyan? És nem fognak kiröhögni?
2014. jún. 23. 20:17
 9/23 A kérdező kommentje:
És amit sokan mondtatok: étrend. Ez mit foglal magába? Mármint hogy állítsam jól össze? Valaki írja le légyszives.
2014. jún. 23. 20:20
 10/23 anonim ***** válasza:
Amit mondtam oldalt fent vannak ezek a gyakorlatok gif-es ill. videós illusztrációval, de szöveggel is le van írva. A teremben pedig nem fognak kiröhögni. Mindenki volt kezdő. Még segíteni is fognak.
2014. jún. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!