Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Alacsony ismétlésszámmal...

Alacsony ismétlésszámmal (3-6) is lehet ugyanúgy ismosodni, mint magas ismétlésekkel?

Figyelt kérdés
Az össz munka ugyanannyi lenne tehát 3x10 helyett pl. 5x6 és így egyformán 30 ismétlést csináltam viszont az utóbbit nagyobb súllyal. Úgy tudom így könnyebb erősödni viszont hosszabbak az edzések.
2014. jún. 23. 19:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet, de az ízületeknek nem lesz jó, ha mindig nagy súlyokra mész. Én is felmegyek piramisban nagy súlyokra az alapgyakorlatoknál, de szerintem kell közepes súly is.
2014. jún. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
És néha egy kis bemelegítő súllyal végzett magas ismétlés szám sem árt. :)
2014. jún. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Úgy gondoltam, hogy először erőre megyek (1-2 év), aztán ha elérem guggolásba a testsúlyom 2szeresét, fekvenyomásban a másfélszeresét, akkor váltok magas ismétlésekre. Onnantól már úgysem tudnék sokat erősödni alapból és nem is tenne jót az izületeknek, úgyhogy 8-20 ismétlés tartományban szinten tartanám ezeket a súlyokat és próbálnék miniálisan fejlődni. Szeritetek jó ez így, vagy nagy hülyeséget írtam?
2014. jún. 23. 22:04
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet így is, de nem guggolásba, hanem guggolásban. Nem mindegy. :-)
2014. jún. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!