Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A súlyomból nem akarok fogyni,...

A súlyomból nem akarok fogyni, csak formásodni, a zsírt felváltani izomra, hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
67 kg vagyok most, 172cm, és állítólag ideális a testsúlyom, de úgy nézek ki mint egy puding:(...azt is hallottam, hogy az izom lehet nehezebb, mint a zsír, szóval elvileg még ennél nehezebb is lehetek ha zsír helyett izom van rajtam...nem testépítő kinézetre vágyom, és nem is 2 nap alatt akarom elérni, csak tanácsokra lenne szükségem,hogy hogyan csökkenthetném a testzsírszázalékom...egy fura bonyolult képlettel azt számoltam, hogy 40% a testzsírszázalékom, és ezzel átcsúsztam az elhízott kategóriába, pedig azt mondják, nem nézek ki olyan halál kövérnek....csak éppen teljesen formátlan vagyok, és egy halom narancsből van rajtam mindenhol...tehát alapvetően a mozgásszegény életmód vezetett ide, úgyhogy az étrendemen abszolút nem szeretnék változtatni, mert szerintem teljesen átlagos(eszem salátát, rengeteg zöldséget, gyümölcsöt, de olykor pizzát, és kelttésztákat is kevesebb arányban) mozgás tipusokból szeretnék tanácsot, olvastam , hogy 20 perc futással elégethetek 300kcalt, egy tornavideon is van 37 perc mozgással 400 kcalt, majd ha keményen rágyúrok, esetleg még egy 400 kalória....ez a 900-1000 kcal ledolgozásával járó testmozgás, még egészséges, vagy esetleg megyek vele valamire hosszútávon, ha minden nap lemegy ez az 1000kcal...(kb 2000kcalt viszek be naponta)...tehát táplálkozási, diétázási tanácsokat nem, testet átmozgató gyakorlatokról szóló tanácsokat annál inkább szeretnék meghallgatni, előre is köszönöm:)

2014. jún. 23. 18:37
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

1) Nem kaptal lekezelő valaszokat.

2) Lehet hogy most mar viszont nem artana mert még mindig nem vagy hajlandó megérteni amit ideírunk..


Elolvastad és megértetted egyaltalán?

2014. jún. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Semmi rosszindulat nem volt, mi segíteni akartunk. Csak ezt nem lehet leírni mézes mázos módon. Így van hatása és ezt fog megjegyezni. Semmi lenézés nincs, de neked sem kell megsértődni mindenen.
2014. jún. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Megpróbálom nem lealacsonyítóan (de tényleg).


A tömegnövelés az nem egy káros dolog, te írtad, hogy izmot szeretnél a zsírréteg alá. Az a baj, izom nem lesz a vízből, kell hozzá sok fehérje (tojás, hús, túró, hal) és annyi szénhidrát/zsír/kalória, hogy a tested nekiálljon építkezni, amit az edzés hatására izomépítésre (nagyrészben, jobb esetben) késztet.


De azt írtad ez a célod, nem?

2014. jún. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Most írták le neked a példában, hogy attól, hogy te nem akarsz olyan messzire menni autóval, attól még az autóvezetés szabályai, az autó működése ugyanúgy vonatkozik rád is. Nem akarsz testépítő lenni, írod ezt úgy, hogy gondolom szerinted a testépítő csak olyan ember lehet, amilyeneket a képeken látsz. Nos, ez nem így van. Ha te elkezdesz edzeni és egy kicsit is odafigyelni az edzésre az izmosodás érdekében, akkor te már testépítőnek számítasz, hobbi szinten. Az út pedig továbbra is ugyanaz. Az ettől való félelmet meg felejtsétek már el, hogy jajj, egyik napról a másikra ilyen alakom lett: [link] meg ilyen: [link] pedig nem is akartam, mert ez nagyon nem így megy. Az izmosodás lassú folyamat, naturálban és nőként nagyon, majd rá fogsz jönni. Örülni fogsz, mikor majd hónapok múlva látszik valami. Ha pedig már meg vagy magaddal elégedve, akkor nem emeled az edzés intenzitását, nem tartod a tömegelést. Ennyi.


Vagy megfogadod a tanácsunkat, vagy mész továbbra is a saját fejed, a saját elgondolásaid után, ne változtass az étrendeden, csináld a maszek fejjel összeeszkábált "edzéstervedet", aztán pár hónap múlva megint megkérdezheted, hogy miért nincs változás.

2014. jún. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

[link]

Olvasd el minden tudás benne van ami az alakformálásról tudni kell

2014. jún. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!