Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A súlyomból nem akarok fogyni,...

A súlyomból nem akarok fogyni, csak formásodni, a zsírt felváltani izomra, hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
67 kg vagyok most, 172cm, és állítólag ideális a testsúlyom, de úgy nézek ki mint egy puding:(...azt is hallottam, hogy az izom lehet nehezebb, mint a zsír, szóval elvileg még ennél nehezebb is lehetek ha zsír helyett izom van rajtam...nem testépítő kinézetre vágyom, és nem is 2 nap alatt akarom elérni, csak tanácsokra lenne szükségem,hogy hogyan csökkenthetném a testzsírszázalékom...egy fura bonyolult képlettel azt számoltam, hogy 40% a testzsírszázalékom, és ezzel átcsúsztam az elhízott kategóriába, pedig azt mondják, nem nézek ki olyan halál kövérnek....csak éppen teljesen formátlan vagyok, és egy halom narancsből van rajtam mindenhol...tehát alapvetően a mozgásszegény életmód vezetett ide, úgyhogy az étrendemen abszolút nem szeretnék változtatni, mert szerintem teljesen átlagos(eszem salátát, rengeteg zöldséget, gyümölcsöt, de olykor pizzát, és kelttésztákat is kevesebb arányban) mozgás tipusokból szeretnék tanácsot, olvastam , hogy 20 perc futással elégethetek 300kcalt, egy tornavideon is van 37 perc mozgással 400 kcalt, majd ha keményen rágyúrok, esetleg még egy 400 kalória....ez a 900-1000 kcal ledolgozásával járó testmozgás, még egészséges, vagy esetleg megyek vele valamire hosszútávon, ha minden nap lemegy ez az 1000kcal...(kb 2000kcalt viszek be naponta)...tehát táplálkozási, diétázási tanácsokat nem, testet átmozgató gyakorlatokról szóló tanácsokat annál inkább szeretnék meghallgatni, előre is köszönöm:)

2014. jún. 23. 18:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, teljesen tévhitekben vagy. Egyszerre nem tudsz izmot építeni és fogyni. Azt meg főleg, hogy a zsírból izmot csinálj. De ha már így is azt állítod, csak zsír van rajtad, akkor hogy fogsz kinézni ha egy rossz diéta (már uram bocsáss meg hogy megemlítem) még a maradék izmot is "lefogyod" magadról?
2014. jún. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Pedig neked kajatanácsok is kellenek, mert nem vagy képben. Nem bunkóságból írom.

Zsírból eleve nem lesz izom. És ezt is tudnod kell:

Egyszerre nem tudsz fogyni (szálkásodni) és izomban pedig nőni naturálban, mivel különböző étrend kell hozzá. Az egyikhez szálkásító diéta (kalóriadeficitet jelent energetikailag) szükséges, az izomnöveléshez pedig tömegnövelő étrend (kalória plusz).


Tehát előbb izmot kellene növelni megfelelő étrenddel és utána szálkásítani.


Edzés:

kezdőknek először 2 hónapig teljes testes 3 napos edzés kell:

[link]


Majd lehet után osztott edzésre váltani. Célszerű először egy kétfelé osztott edzést végezni, un. A-B-A, B-A-B edzésrendszerben:

[link]


Ezután mehet a teljesen osztott edzés, ahol már egy izomra 3-4 gyakorlat is mehet (kisebb izmokra 2-3, nagyobbakra 3-4), így egy héten egy izomcsoportra már csak egyszer edzünk, hogy megfelelően tudjunk regenerálódni.

Naturálban maradjunk 3 vagy 4 napos edzésnél:

[link]

[link]


És ha többet akarsz tudni, akkor olvasd el a sárga kapszula című könyvet. Keress rá és töltsd le.

2014. jún. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, de akkor lehet én fejeztem ki magam rosszul:D...nem egy szupermodell, bombázó akarok lenni, hanem úgy kinézni, mint egy átlagos nő:D...se szálkásítani nem akarok, se karcsúsodni, teljesen megfelel, ha az izom növekedés miatt kicsit puffadtabb ábrázatom lesz, csak azt akarom elérni, hogy a zsírszövet alatti izom íveket adjon a testemnek, ne legyen narancsbőr, és puding:D...mindenesetre a tanácsok hasznosnak is bizonyultak, mivel jelenleg nagyon elszánt vagyok, bármit megteszek, amit jó szándékú emberek tanácsolnak:)
2014. jún. 23. 19:00
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Megnyugtatlak,hogyha AKARNÁL is bombazó lenni,az is évekbe kerülne.
2014. jún. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

De kérdező, ilyen nincsen. Keveritek a fogalmakat, sőt, egy csomó fölöslegest is inventáltok, mert szeretnétek ti karcsúsodni, meg formásítani, meg feszesedni, meg anyámkínja, sőt, valaki az egyiket akarja miközben a másikat nem, és erre kér speciális gyakorlatokat stb. de fogalomzavarban vagytok. A tested alakját két tényező szabja meg, amin változtathatsz: izom és zsír mennyisége. A genetikai háttér, amin nem változtathatsz, az a csontozat és az izmok tapadása, aránya, bizonyos értelemben a formája, tapadása, bizonyos arányai.


Az izom és a zsír együtt nő és fogy, befolyásolhatod valamennyire viszont, hogy milyen arányban történjen ez meg. A jó alakhoz a következő az általános séma: tömegnövelő étrend mellett súlyzózol (vagy valamilyen más, izomépítő edzést végzel), és ennek hatására nőni fog az izomzatod, mellé valamennyire a zsírréteg is. Ezután, ha már megvan a kellő méret, megszabadulunk a zsírtól, minél kevesebb izomvesztéssel. Ezt szálkásító diétával és aerob edzéssel tesszük, miközben megmarad a súlyzózás. Ennyi a nagy titok. A fitneszmodellek is ugyanezt csinálják, azzal a különbséggel, hogy ők tovább végzik a procedúrát, tovább emelik a súlyokat, a tápanyagok mennyiségét, és sokszor még doppingolnak is. Ennyi. Nem azért, mert te "feszesítő" gyakorlatokat végzel, ők meg "bicepszfelfújó és haskockásító gyakorlatokat" :D. Ahogy mondtam, ilyen nincsen.


Egy Sárga Kapszulát nem ártana elolvasnod.

2014. jún. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Na figyu: attól hogy te még nem Debrecenig akarsz autózni pl Pestről, hanem csak Karcagig, attól még ugyanúgy használnod kell a kuplungot, gázt, féket. Csak hamarabb érsz oda. De ha ezeket nem használod, akkor nem jutsz el Vecsésig sem. Remélem érthető.

Ha pedig szerinted mindent jól csinálsz, akkor miért nem eredményes? Akkor már nem érné meg ránk hallgatni, akik értenek is hozzá?

2014. jún. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Izomnöveléshez (ugye ez adja a test formáját, tehát jó a cél) tömegnövelő étrend kell, ahogy már fent is említették. Ez durván 2g/testsúlykilogramm fehérje és 2-3g szénhidrát kell naponta. Az a lényeg, hogy havonta ne gyarapodjon a tömeged jobban mint 1-2 kg (tehát heti olyan fél kiló körül, de hetente kár nézni a mérleget mert csalóka) de ha több megy fel, csökkenteni kell a széhidrát/kalória mennyiségen.


De ez így elég sok info, és még bele se fogtunk írni, ezért olvasd el a sárga kapszula című könyvet, ingyen letölthető, kb 100 oldal könnyen emészthető (kissé alpári) könyv. Azzal ne foglalkoz, hogy testépítő ember írta (vagyis volt), és testépítéssel foglalkozó oldalon lehet letölteni (de android market-en is fent van), nagy izomzat évek (évtizedek) munkája, de neked is ugyanúgy kell enned és táplálkoznod (szinte), csak te hamarabb eléred a célod.

2014. jún. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Sőt, egy nő naturálban soha nem is lesz túl izmos, mivel kb 1/25 annyi tesztoszteront termel, mint egy férfi.
2014. jún. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
az a baj a "hozzáértő személyekkel" h teljesen lealacsonyítóan, és elég érdekes stílusban próbálják megmondani a tutit, mintha én egy buta, idióta senki lennék, és nem érzik át a kérdés mögött lapuló dolgokat...én nagyon hálás vagyok, mint említettem is megfogadom a tanácsokat, de NEM kioktatásra van szükségem, hanem betartható tanácsokra, és ebből kaptam is sokat...azt is leírtam, hogy nem 2 nap alatt akarom elérni, és nem is testépítő akarok lenni, hogy tömeget növeljek, AZTÁN csökkentsem a zsírszövetet...egészséges életmódot szeretnék élni, ennyi, és nem a lealacsonyító szövegeket nézni, ez az oldal nem erre szolgál....még egyszer köszönöm a hasznos tanácsot adóknak, de a rosszindulatra itt semmi szükség, nem ugy tolt ki anyám, h minden lószart tudtam, ha tudnék mindent nem kértem volna tanácsot:)
2014. jún. 23. 19:25
 10/15 anonim ***** válasza:
upsz, fent elírtam a ch mennyiséget 3-5g akartam , de úgyse ez a lényeg, hanem hogy gyarapodik-e a tömeg és hogy mennyi zsírral.
2014. jún. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!