Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Harcosok étrendjét elkezdem...

Harcosok étrendjét elkezdem nyáron, felmerült bennem néhány kérdés! Tapasztaltabbak válaszolnátok nekem? 16/L

Figyelt kérdés

1.) Hétfő kedd szerdán, fegyencedzést végzek, a köztük levő napokon pedig futok! Fegyencedzés és futás előtt, egyek valamilyen jó minőségű szénhidrátot vagy ez a két 'edzéshez' nem szükséges ennem előtte?

2.) Tanuló vagyok, a következő tanítási év nagyon számít nekem hogy jól sikerüljön! Nem leszek hátrányban ezzel az étrenddel? Olvastam, hogy energikusabb leszek napközben de azért még is. Kicsit félek tőle, hogy az 'esti lakoma' után is tudnék még tanulni?

Hozzá nem értők, vagy csak simán rosszindulatú emberek kérem ne írjanak!



2014. jún. 15. 20:27
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

ez az étrendedtől is függ, ha egy relatív alacsony szénhidráttartalmú étrendet követsz, magas fehérje és zsír aránnyal az sok gondot nem okozhat, de ha az esti órákban magas a szénhidrátbeviteled, az bizony be fog zavarni az alvás fázisokba, az első pár órában ilyenkor mély álom fázis sokaknál előfordul, hogy teljesen kimarad, ezért még 8 óra alvás után is úgy ébred reggel, mint a mosott szar...

mindemellett, a növekedési hormon (angolul Growth Hormone, GH) 191 aminosavból álló fehérje, amely az agyalapi mirigy elülső lebenyében az un. adenohipofízisben termelődik. A nevét onnét kapta, hogy egyik markáns hatása a serdülőkori testnagyság-növekedés elősegítése.. Az adenohipofízis megfelelő sejtjeiben az eltérő genetikai és biokémiai tényezők miatt többféle aminosav-összetételű GH keletkezik, az elválasztott GH tehát több, különböző aminosav összetételű GH keveréke. A GH elválasztás „felettes” szabályozója a hipotalamusz, amely a növekedési hormon termelődését serkentő molekulát, a GHRH-t termeli. A hipotalamus működése napi ritmust mutat, ami például azt is jelenti, hogy a GHRH termelés éjjeli és lökésszerű és ennek megfelelően hasonló időbeli mintázatot mutat a GH szekréció is. Fontos tudnunk, hogy a GH főként „éjjeli” hormon, mert termelődése erősen függ az alvástól. Este miután kényelmesen elhelyezkedtünk ágyunkban álmunk fokozatosan négy, egymástól „agyhullám-méréssel” jól elkülöníthető stádiumon keresztül egyre mélyül és kb. háromnegyed óra alatt jutunk el a legmélyebb alvás szintjére. Mély alvás stádiumában termelődik, de kizárólag akkor, ha a vérben nincs inzulin. Azaz ha este szénhidrátot, különösen direkt cukrot fogyasztottunk, akkor nem fog termelődni növekedési hormon a szervezetünkben és ezáltal beindul egy ördögi kör, ami egyre súlyosabb egészség károsodáshoz vezethet. Az éjszakai evőknek bizonyítottan kevés a lektin nevű hormon a szervezetükben, ami a jóllakottság érzéséért felelős és a melatonin is, ami pedig az alvás kulcshormonja. Egyre többször fel fognak ébredni, olyankor éhesek lesznek, enni fognak, az evés után jóleső fáradtság lesz úrrá rajtuk, elalszanak, majd kb. másfél óra múlva megint felébrednek és minden kezdődik elölről. Reggel fáradtan ébrednek - hisz sok megszakítással, tele gyomorral nem lehet pihentető az alvásuk, ráadásul lelkiismeret-furdalás gyötri őket az elfogyasztott kalóriákért. Ezért a nap első felében alig esznek, de késő délutánra annyira megéheznek, hogy szinte rávetik magukat valami szénhidrátra, amit ugyan gyorsan lebont a szervezetünk, viszont nagyon hamar megint megéhezünk utána. Újabb ördögi kör indult be... És mindjárt itt az éjszaka a másfél óránként ellenállhatatlan erővel rájuk törő evéskésztetéssel... Ez egy alattomosan kialakuló, egészen ártatlanul induló, de egyre nagyobb mértékű hormonzavart okozó anyagcsere folyamatok eredményeként végül egy nagyon összetett, hormonális adatokkal jól azonosítható viselkedéses tünetekkel járó betegség hatalmasodik el: az éjszakai evés szindróma.


Ha meg is állod, hogy éjszaka ne egyél, és ezért nem hízol el, akkor sem fogsz tudni koncentrálni a tanulmányaidra fáradt bágyadt leszel egész nap, úgy fogod érezni, hogy legszívesebben mindig csak aludnál, de soha nem lesz elég... ezzel ment el felnőtt korom első 4 éve, így lettem sportos 80kg os tiniből 130kg-os kőműves...


Éppen ezért a harcosok étrendjét, csak akkor ajánlom, ha van gyakorlatod benne, hogyan kell összerakni egy megfelelő étrendet, és van anyagi kereted, hogy azt be is tartsd.

2014. jún. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!