Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szeretnék elkezdeni edzeni...

Szeretnék elkezdeni edzeni csak nem tudom jogyan találjak edzőtársat. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Debreceni vagyok és 14 éves, az edzéselméletet, étkezést elég jól tudom ezért személyi edző nem kell, viszont edzőtárs kellene, mert egyes gyakorlatokat, pl.: fekvenyomás nem tudom kivitelezni egyedül.

2014. jún. 9. 15:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
ha tisztában lennél az "edzéselmélettel" akkor azzal is tisztában lennél, hogy 14 évesen, olyan dolgokkal, mint a fekve nyomás, szétcseszed a fejlődésben lévő ízületeidet, és könnyedén egész életedre kiható sérüléseket is szerezhetsz...
2014. jún. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
főleg, ha olyan súlyokkal dolgozol, amiket egyedül nem tudsz kezelni...
2014. jún. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
így van...
2014. jún. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
63%

Teljes mértékben igazat adok az előttem válaszolóknak; nem kell még neked súlyzós edzés, elég a saját testsúlyos is.

Ha meg mindenáron súlyzózni akarsz, akkor kis súlyokkal és viszonylag magas ismétlésszámmal dolgozz.

Ha tisztában lennél az edzéselmélettel, akkor fel sem merülne benned, hogy ilyen kezdőként és ilyen fiatalon akkor súllyal nyomj fekve, aminek biztonságos végrehajtásához segítőre van szükséged.

2014. jún. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 tkodit ***** válasza:

egy ismétléses maxot nem lehet egyedül nyomni, de ezen kívül semmihez nem létfontosságú egy partner. Jól tud jönni, de nem kell. Plusz az elmélet, meg a gyakorlat két tök különböző dolog, semmi nem garantálja, hogy helyesen végzed majd a dolgokat, csak azért, mert bújod az oldalakat. Sőt, eleinte kizárt, hogy helyesen végezd a gyakorlatokat, mert ahhoz kell egy olyan ideg-izom kapcsolat, ami jópár hónap edzés után alakul ki.


De mint mondták, ennyi idősen még nem is neked való a súlyzós edzés.

2014. jún. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Bunny azt mondja, hogy a súlyzós edzés nincs hatással a fejlődésre.
2014. jún. 9. 15:44
 7/18 A kérdező kommentje:
Az ízületek nem csak ebben a korban cseszheti szét.
2014. jún. 9. 15:45
 8/18 A kérdező kommentje:
A profi testépítők is tudják milyen hatásai lehetnek a szteroidoknak mégis szedik. A drogdílerek is látják miket művel a drog azt közül sokan drogoznak. Nem zárja ki egymást a kettő.
2014. jún. 9. 15:48
 9/18 A kérdező kommentje:
Arnold és Sandrozsolt is ilyen korba kezdték.
2014. jún. 9. 15:55
 10/18 anonim ***** válasza:

"A profi testépítők is tudják milyen hatásai lehetnek a szteroidoknak mégis szedik"


A profi testépítők, profi orvosi háttérrel ellenörzött körülmények közt használnak szteroidokat gyakorlatilag szinte kockázatmentesen...

Bunny biztosan nem mondott olyat, hogy nincs hatással a fejlődére a súlyzós edzés...

Swarzenegger pedig kivételes genetikával rendelkezik, és minden bizonnyal nem olyan súlyokkal kezdte, amiket nem tud kezelni...

2014. jún. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!