Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan tehetnék szert kidolgoz...

Hogyan tehetnék szert kidolgozottabb mellizomzatra?

Figyelt kérdés

20 éves fiú vagyok és nagyon elégedetlen a mellizmaimmal.Milyen gyakorlatokat végezzek és milyen rendszerességgel,hogy jobban fejlődjön?

1 éve kezdtem el fekvőtámaszozni itthon úgy,hogy feltettem a lábam az ágyra(nem térdből,csak a lábujjak voltak az ágyon),mert azt mondták ez egy nehezebb változat,jobban megdolgoztat és a testúlyom nagyobb hányadát nyomom ki.A vállam alapból széles,de ettől iszonyat izmos lett,viszont a mellem nem fejlődött.Rosszul csináltam valamit?

3 hónapja konditerembe is járok,viszont a fekvenyomás nem a kedvenc gyakorlatom,nem szoktam csinálni.Egyszerűen nem érzem a rudat és ott is a vállam dolgozik sokkal jobban,fogalmam sincs miért.

Az egyetlen,aminél ténylegesen érzem,hogy keményen dolgozik a mellizmom,az a tárogatás gépen.Ebből szoktam 6 sorozatot csinálni 8 ismétléssel,jelenleg 60kg súllyal.Mellé kézi súlyzókkal is tárogatok,de az sem igazi.

Valami tipp,hogy milyen gyakorlatokat végezhetnék fekvenyomás helyett?Mert ez a gépes tárogatás gyanítom kevés,még ha hozzá veszem a kézi súlyzósat is,amit nem tudok szabályosan végezni egyelőre.


2014. máj. 8. 18:33
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni,hogy a tárogatást heti 2 alkalommal szoktam végezni,míg a fekvőtámaszozást heti 3-4 alkalommal és 5*10et(régebben többet nyomtam).
2014. máj. 8. 18:47
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálam bejött a fekvenyomás kézi súlyzókkal, döntött padon. Majd tárogatás, tolodzkodas előre dőlve.
2014. máj. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
kiegészíteném még a chest press géppel ha van.
2014. máj. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A kevesebb néha több.

Próbáld meg heti egyszer edzeni, de akkor teljesen legyilkolva, mindent bukásig.

Aztán 1 hét szigorú pihenő a megfelelő regeneráció érdekében.

2014. máj. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem azért nem érzed nyomásnál a melled, mert egyszerűen még nincs akkora tömeged/erőd, hogy meg tudd dolgoztatni a mellizmodat.

Az izomtömeg nem a tárogatástól fog jönni, az csak egy kiegészítő, széthúzó gyakorlat. A nyomásokra alapozd az edzésed. Fekvenyomás rúddal, kézisúlyzóval, egyenes, + ferde padon, szűken nyomás, szélesen tolódszkodás (ha jól csinálod egyik legjobb mell gyakorlat), mellről nyomás állva rúddal.

Edz úgy, hogy egy héten meg legyen legalább 12, de akár 14-15 nyomó sorozat is. Kiegészítő gyakból (tárogatás, áthúzás, csigás kereszt) elég 3-4 sorozat hetente.

2014. máj. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!