Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen fehérjére van nekem...

Milyen fehérjére van nekem szükségem?

Figyelt kérdés

Lány vagyok, heti többször kondizok, formásodni szeretnék, kicsit fogyni. Diéta megvan.


Annyit tudok, hogy:

a tejsavó fehérjéknél 3 típust különböztetünk meg: hidrolizátum, izolátum és koncentrátum (így növekszik az aminosav lánc hossza, azaz a felszívódási idő is.)


Az izolátum ajánlott edzés közbenre inkább, így gondolom a koncentrátum pedig edzés után estére. Ez nekem jó is lenne, de reggel nem innék fehérjét, vagy mindenképp napi többet kell, hogy érjen is valamit?


A tejsavó fehérjén kívül a tej (kazein) és a tojásfehérje a leglassabb felszívódású. Akkor inkább ezt kellene választanom?



2014. ápr. 27. 13:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem jól tudod kérdező. Az izolatum, koncentrátum, stb. között a különbség az, hogy mennyire van kiszűrve a fehérje mellől a tejcukor. A koncentrátum más 80%-os fehérje, több a tejcukor benne, de bőven megteszi, ha nem vagy versenydietan, tomegnovelesre meg pláne.

Ezes után tejsavó menjen, napközben pedig jobb a lassabb, pl tojás. Kazein este . De nem ezen van a lényeg hanem az étrenden.

Ha jó az étrend és megvan szilárdból a feherje-mennyiseg, akkor tapkieg sem kell. Edzés közben még nem kell fehérje!

2014. ápr. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Builderen olvastam :/ Lehet akkor félreértelmeztem.

Kb este 7-re végzek az edzéssel, utána már csak egy turmixot innék, akkor lehet ez tejsavó?

Biotech Iso Whey Zero-ra gondoltam.

2014. ápr. 27. 14:14
 3/6 anonim ***** válasza:

utána mennyi idővel fekszel le?


mert elég későn edzel én inkább ezt javasolnám neked:


[link]

2014. ápr. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

este inkább kazein, de ezt beviheted túróval is. Reggel és edzés után tejsavó (ami lehet koncentrátum, izolátum, vagy ha tele vagy lóvéval, akkor hidrolizátum vagy ezek keveréke).

A lényeg még egyszer: a szervezetnek tökmindegy, hogy te a fehérjemennyiséget szilárd kajából fedezed vagy egy részét tápkiegből, a lényeg, hogy meglegyen. A felszívódás gyorsaságának van aki szerint van egy kis jelentősége, mások szerint elhanyagolható. Én azért szeretek edzés után egy protein shaket bedönteni.:)

2014. ápr. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szóval kb 16.30-tól edzek általában, és így inkább 18.00-18.30 fele végzek. néha csúszik el 19 óráig és

22-23 óra fele fekszem le.

2014. ápr. 27. 19:29
 6/6 anonim ***** válasza:
19 órakor iszol egy tejsavóproteint, majd arra rá kb 30-40 percre egy kis csirkét eszel zöldséggel, ha diéta van. Amúgy mehetne éppen rizs is még mellé. Én lefekvés előtt kb 30 perccel még eszem egy kis túrót is, hogy éjszaka is legyen némi fehérje, ami már hosszan felszívódó.
2014. ápr. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!