Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mekkora a GI értéke?

Mekkora a GI értéke?

Figyelt kérdés
Az lenne a problémám, hogy fel akarom váltani a fehér rizst valami másik szénhidrát forrásra aminek kisebb a glikémiás indexe. A barna rizsre gondoltam először de arról is minden oldalon más értéket találok hogy annak mekkora, mert valahol magasnak írják valahol pedig alacsonynak.

2014. ápr. 19. 18:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ha eltérő értékeket látsz különböző forrásokban, akkor:


- végezd el a mérést magad, saját magadon

- ne higgy egyiknek se (vagy higgy egy szimpatikusnak)

- vagy legyél gyakorlatias, és fogadd el hogy a keményítő az keményítő, magas a GI értéke, mindig is magas volt.

2014. ápr. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A rizsnek 90 szoval barmit ehetsz.
2014. ápr. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Aha értem, köszönöm. Nem kötözködésképp de úgy érzem, hogy az előző két válaszoló elítéli a szénhidrát fogyasztást különböző táplálkozási szokások miatt.

Szóval még várnék más válaszokat is ha lehet. :)

2014. ápr. 19. 19:32
 4/13 anonim ***** válasza:

Milyen leminősítő, hogy ítélkezőnek vagyok beállítva. Ez nem szintén ítélkezés?


Senki sem ítéli el a szénhidrátfogyasztást, csak a keményítőnek magas a gi értéke.


Személy szerint egyszerűen csupán mókásnak találom, hogy valaki alacsony glikémiás indexű, magas glikémiás indexű anyagot keres. Olyan kihívás, amit nem nyerhet meg, de nagyon meg akar nyerni.


De hozzám tartozik, hogy Don Quijote is inkább mókás számomra.. persze hogy sajnálom, de inkább mosolygok rajta.

2014. ápr. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Okés, ha te mondod.
2014. ápr. 19. 20:27
 6/13 anonim ***** válasza:
Csak felvetem, feltételezem.
2014. ápr. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Hat most mellèlöttèl. Èn pont hogy egyaltalan nem itelem el a ch fogyasztast mert tudom hogy semmi ertelme az alcsony ch-nak. Es en ajanlok minden format meg csak kulonbseget se teszek jo es rossz ch kozott.

Mimorris egy paleos. Nem kell vele foglalkozni. Hadd mondja az alaptalan dolgait amik nincsenek tenylegesen bebizonyitva (pl ch rossz a egeszsegre, inzulintol hizol el, tejtermekektol leszel beteg)

2014. ápr. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ezen alaptalan dolgok bizonyítását így hívják: orvosTUDOMÁNY.


Mielőtt véletlen félreértenénk, az orvostudomány nem az, hogy mennyi vegyszert lehet eladni jó pénzért, az a gyógyszeripar, egy mellékvágány.


Az orvostudomány valódi arca az egészséges emberi test működésével foglalkozik és a kóros működés (betegségek) valódi okait kutatja. Sok minden ismert már.


A lowcarb táplálkozás előnyei is, nem is értem mennyire tájékozatlannak kell lennie valakinek ahhoz, hogy ezeket az előnyöket ne ismerje.


Svédországban hivatalos ajánlás a lowcarb táplálkozás a testsúlycsökkentés hatékony eszközeként.


Miről is beszélünk? :)

2014. ápr. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ketogén diétát használok szálkásításhoz mondjuk azt is ciklikusan de szénhidrát nélkül elég nehezen lenne megoldható a tömegnövelés. Biztos megoldható de sokkal körülményesebb ahhoz képest mint amikor van szénhidrát is az étrendben.
2014. ápr. 19. 22:49
 10/13 anonim ***** válasza:
Ezért kell tömegeléshez a magas gi-jű keményítő. Mindegy hogy rizs vagy búza vagy rozs vagy krumpli.. egyszerűen segíti a fejlődést (hízást, ugyan az a lényege) a szénhidrát.
2014. ápr. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!