Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Sulyzos edzes sajat testsulyos...

Sulyzos edzes sajat testsulyos edzessel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kozel harom eve edzek eleg rendszertelenul, tobbnyire izmosnak nezek ki de konkretan ennyit tudok felmutatni.


Jelenleg kondizni kezdtem ujra, es felmerult bennem hogy kombinalni kene a sajat sulyos edzest a rendes sulyzossal. Mivel katona vagyok ezert ott megtanitottak eleg hamar hogy a totalis lefarasztashoz es totalis izomlazhoz nem kell mas csak egy paros, es egy szep nagy nyilt fuves terep.


Arra gondoltam, hogy talan par alapveto sulyzos elem mellett csinalhatnam egy napon a sajat sulyosat is.

Peldaul kezdenem a husz perces pulzusnovelo kez/fej/lab/torzstekergeto bemelegitessel majd a tobb izomcsoportot megmozgato gyakorlatoktol haladnek a koncentraltabb reszek fele.

Kezdesnek 40 guggolas, majd haveromat cipelnem 400-500 meteren. Behajlitott felig leguggolt allapotban merev tartas 1 percig (konnnyes szem) majd 300-400meter kitores, ujra haver cipeles, ujra gornyesztett szaropozicioban allas, majd levezetesnek 50 guggolas. Ezt eddig haromszor megcsinaltam es kajakra az egesz testemben izomlaz volt, de ugy, hogy elotte mar 2 hete kondiztam. namost amit eddig leirtam ezutan hasaznek 4-5 gyakorkattal, fekvnyomas, csigan tarkohoz huzas, tarogatas, bicepsz tricepsz (nem koncentralt), 15 perc nyujtas.

Jelenleg ez az edzesem es elegge lefaraszt de meg pont egyben vagyok annyira hogy ne orditsak a fajdalomtol es legyen kedvem holnaputan is megcsinalni.


kerdeznelek titeket hogy tudomanyos szemszogbol ezen valtoztassak e valamit, alakitsam at, vagy mi lenne a legjobb. oszinten szolva szeretnen ha a letezo osszes izmom erosodne meg, izuleteim patentek legyenek, de azert a baratnom mellett is kinezzek valahogy majd nyaron. jelenleg eleg nagy belem van xd


180 magas vagyok es 80 kilo, 24 eves


a hosszu ekezetmentes szofosasomert elnezest, aki idaig eljutott annak pedig koszonom :)



2014. ápr. 14. 22:35
 1/4 anonim ***** válasza:

jó ez,de létezik teljesen rendszerbe szedve sportág formában is amit körülírtál és amit csinálsz,crossfit a neve.

abban szerepelnek súlyzók,kettlebellek,mindenféle eszközök és persze a saját testsúlyos gyakorlatok.

a gyakorlatok úgynevezett wod-okba vannak rendezve és időre kell elvégezni.

olvass utána a sportágnak ha ez érdekel.

2014. ápr. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ajánlom a crossfitet, neked találták ki a leirtak alapján. Ott van kötélmászás, abroncs forgatás, kalapáccsal edzés, súlyemelő gyakorlatok stb. Van olyan 8 perces intenzív edzésprogram is, ami után úgy érzed le akarnak szakadni a végtagjaid még ha edzett is vagy, pedig csak 8 perc, szóval egy próbát megér.
2014. ápr. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ketlebell -el is ellennél szerintem a leírásból kiindulva...
2014. ápr. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Más terhelést ad a crossfit, nagyon rámegy az állóképesség fejlesztésére. A gyakorlatok nem izolált izomgyakorlatok, hanem mindenben több izom vesz részt, ez 3 perc alatt 200 nyomja a pulzusod és elfogy a levegőd is a legelején:)
2014. ápr. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!