Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Megeri otthon keszitett...

Szili13 kérdése:

Megeri otthon keszitett feherjeturmixot inni?

Figyelt kérdés

15 eves vagyok most kezdtem el edzeni es az eggyik haverom is feherjeturmixot iszik es sokat fejlodott

osszetevoi : 2 tojas,3banan es 2 kanal cukor


2014. ápr. 9. 22:24
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Való igaz, hogy nincs minden fehérjeszakaszhoz megfelelő enzimünk a tojásfehérjék emésztésekor. Ez tudományos tény. Az a gondom a termékforgalmazók cikkeivel úgy általában, hogy igazságokban rejtik el a valótlant. Megmutatom, hogy itt hogyan. Azt írják, hogy a tojás teljes megemésztéséhez denaturálni kell a fehérjeláncokat, mert különben nem emészthető. Ez igaz. Az is igaz, hogy ez hő hatására bekövetkezik. De azt elfelejtik megemlíteni, hogy a gyomor erőteljes (pH 1-2-es) savas közege ezt ugyanúgy megteszi, denaturálja, hiszen ez az egyik alap funkciója.


A másik, hogy a fehérjék vizes oldatban (kémiailag kolloid állapot, nem valódi oldat) könnyebben hozzáférhetőek az emésztőenzimek számára, mint a főzés/sütés után, amikor szilárd tömbben van.


Ezeken túl, én mégse biztatnék senkit a nyers tojás fogyasztására, mert a mai körülmények között könnyen belefuthatunk (pl tesco) fertőzött tojásokba, inkább mindet süssük át alaposan.

2014. ápr. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!