Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Megeri otthon keszitett...

Szili13 kérdése:

Megeri otthon keszitett feherjeturmixot inni?

Figyelt kérdés

15 eves vagyok most kezdtem el edzeni es az eggyik haverom is feherjeturmixot iszik es sokat fejlodott

osszetevoi : 2 tojas,3banan es 2 kanal cukor


2014. ápr. 9. 22:24
1 2
 1/11 Szergej55 ***** válasza:
Eszedbe ne jusson! Sorolom: szalmonella, gyümölcscukor, még több cukor. Ebben minden van, csak hasznosuló tápanyag nincs. A haverod ezzel hót biztosan nem fejlődött.
2014. ápr. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Tojást szoknak inni edzés előtt de jobb ha pl edzés utána megsütőd inkább.. csinálhatod úgy is hogy ha 4et eszel meg akkor 5 tojást megsütsz de úgy hogy csak 2nek hagyod meg a sárgáját mert fehér rész kell neked abba van a fehérje.
2014. ápr. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem éri meg, mert elmegy a haszna az üzleteknek, vedd inkább náluk!!!
2014. ápr. 10. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Jó nagy baromság. A tojást edd meg sütve vagy főzve, és tanuljátok meg végre: attól, hogy ti házilag összekutyultok alap, külön is megehető összetevőket, attól még az nem lesz egy "hiper-szuper-mega hatásos csodabomba", attól az még nem lesz fehérjeturmix, csak egy csomó, háztartásban megtalálható alapanyag, amit ledaráltatok, és kb. ugyanannyi értelme volna őket külön-külön elfogyasztani. Sőt, a tojást egyenesen rossz nyersen enni, szóval ne tedd.
2014. ápr. 10. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Utolsó van ráció abban amit írtál, de maguk a fehérjeturmixok sem "hiper-szuper-mega hatásos csodabombák". Annyi előnyük van, hogy kevesebb helyet foglal egy adag fehérjepor szárazon, mint egy bécsi szelet. Meg bizonyos ételekhez képest gyorsabb lehet a felszívódás. De a nyers tojásé pl. ugyanolyan gyors. Meg aztán ott van az is, hogy ennek megvan az ára, mert ha nem figyel az ember, akkor a sok fehérjepor (ami nem tartalmaz rostot) érdekes öhm.. eredményeket tud produkálni az emésztésnél.
2014. ápr. 10. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Persze persze, tudom én is, nem is arra gondoltam, de szokott lenni, hogy valaki alapból önmagukban is nagyrészt haszontalan alapanyagokat összekutyul, pl. nyers tojás, tej, kefir, kristálycukor, gyümölcs, stb. amit csak el tudsz képzelni, és azt hiszi, hogy ezzel előrébb van. Sőt, még azt is, hogy így, turmix formában valami módon hatásosabb lett a készítménye, mint az alapanyagoknak külön külön.
2014. ápr. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha a tojás meg van mosva fertőtlenítővel, akkor nincs szalmonella, az a tojás külső héján tanyázik. A tojásba is bejuthat, de akkor az egész tyúkállomány szalmonellával fertőzött és nem kéne onnan többet tojást venni. Fehérjeturmixot írsz, de 3 banánban hol van fehérje? 2 kanál cukorban hol a fehérje?

Banánnal egyébként is óvatosan, mert rengeteg benne a kálium.

2014. ápr. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha nyersen eszed a tojást, a fehérjét nem tudja belőle hasznosítani a szervezet. Már itt bukott a dolog...

Amúgy baromság, értelme nincs. Ha már akkora sufnituningot akarsz végrehajtani, akkor főzd meg azt a 2 tojást, és edd meg mellé a banánt, a cukrot meg hagyd ki. Így is cukorral mérgeznek minket ahol tudnak, minden élelmiszer tele van ba_a cukorral, nem véletlenül mondják, hogy "fehér méreg".

2014. ápr. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Utolsó, a cukorellenességgel egyetértek nagyon is, de azzal nem, hogy nem képes hasznosulni a fehérje a nyers tojásból. Én is jobban szeretem sütve/főzve, de nem csak akkor megy az emésztés, ha előtte kicsaptuk a fehérjét hőhatás révén. Sőt, valójában ezzel nehezítjük.
2014. ápr. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Utolsó, ajánlom figyelmedbe, totálisan rácáfol az állításodra:

[link]

2014. ápr. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!