Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Valaki segítene irányt adni...

Valaki segítene irányt adni egy teljesen kezdőnek ebben a témában?

Figyelt kérdés

Szeretnék eljárni konditerembe edzeni. Teljesen kezdő lennék, és nem tudom hogyan induljak el. Érdemes személyi edzőnek fizetni? Barátnőm szerint ha elkezdem ne szedjek semmilyen testtömeg növelő dolgokat. Sajnos fogalmam sincs a témával kapcsolatban. Leginkább mellre, karra, és hasra szeretnék fejlődni.

Gondolok a kajára,ha lemegyek miből mennyit,és minden egyéb dolog érdekelne a helyes elindulással kapcsolatban.



2014. márc. 30. 22:44
 1/6 anonim válasza:
A tömegnövelő felesleges az elején, alapbol is csak cukor a nagyrésze, az edzés elején amugy is fejlödni fogsz ha még kezdő vagy, de eléggé összetett dolog. Érdemes a vázizmokat megerősiteni az elején én szerintem , hogy ne legyen sérülés és persze a sulyokra odafigyelni.
2014. márc. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És a vázizmokat,milyen gyakorlatokkal lehet erősíteni. Teljesen tudatlan vagyok a témában.
2014. márc. 30. 22:51
 3/6 anonim válasza:
Hát kérdés mennyire vagy edzett. Vázizmokat hogy erősitsd ahoz konditerem sem kell. Lehet otthon fekvőtámasszal, törzsemelés és hasonlo gyakorlatok. Fegyencedzés c. Konyvben is leirják ugy tudom.
2014. márc. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Első körben még én az edzőtermet sem ajánlanám, megmondom őszintén. Először a saját tested tudd egy megfelelő szinten mozgatni, és utána lehet a súlyokra rámenni. Ehhez semmire nem lesz szükséged, csak egy vízszintes rúdra, amire ha felkapaszkodsz nem ér le a lábad. Kezdőknek bőven elég a fekvőtámasz (tricepsz, mell), guggolás (comb, vádli, törzs), lábemelés (átfogó törzs, has, comb), húzódzkodás (bicepsz, hát izmai). Emellett lehet kiegészítésnek a mélyháti izmokat is erősíteni, és a vállat, ha a kar már elég erős.


Az első 2-3 hónapban szerintem nem kell terembe menni a fejlődéshez. Igazság szerint utána sem, de ez már más kérdés.

2014. márc. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ajánlom figyelmedbe a Sárga kapszula című könyvet!
2014. márc. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Osynho ***** válasza:

"Barátnőm szerint ha elkezdem ne szedjek semmilyen testtömeg növelő dolgokat. Sajnos fogalmam sincs a témával kapcsolatban."


Barátnődnek sincs fogalma, mégis szilárd és szerinte helyes meggyőződése van a dolgokról. Információk nélkül véleményt alkotni nem a legjobb út. Nem bántani akarom, csak sajnos ez a magyar módi.


Jól írták korábban, érdemes átmozgatni, hozzászoktatni magad a terheléshez, ezt tudod konditeremben is (teljes testes edzéssel), de akár otthon is. A lényeg, hogy informálódj, hogy hatékony legyen a dolog. Ajánlom a bodybuilder.hu oldalt, ahol ezer cikk, edzésterv, étrend, stb van. + az előttem is írt Sárga kapszulát (google).

2014. márc. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!