Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A háziorvosom azt mondta,...

A háziorvosom azt mondta, hogy a túlzásba vitt fehérje fogyasztás (nálam ez 120-150g között mozog egy nap) a későbbiekben vese problémákhoz vezethet?

Figyelt kérdés

Ez arra az esetre is vonatkozik,ha én edzek heti 3,4x?

182cm/68kg.


2014. márc. 21. 19:43
1 2 3
 21/29 greenkiss válasza:
100%

Sziasztok!


Igaz én nem vagyok orvos, de édesapám sebész ezért sokat voltam orvosok társaságában és voltak itt is eltérő vélemények. Van egy orvos akinek a szakterületébe tartozik ez a dolog és ő is sok olyan beteget lát akinek ez okozott gondot, viszont azt nem árt figyelembe venni, hogy általánosságban, akik fiatal korban kerülnek egy ilyen helyzetbe, hogy a veséjük bánta a dolgot, azok eleve nem rendelkeztek egészséges vesével.


A legtöbb rémisztgető történet és cikk arról, hogy ez mennyire veszélyes dolog, olyan embereket vesz példaként akiknek nyilván nagyon káros volt a magas fehérje, mert a veséjük nem volt egészséges.


Én nem vagyok orvos és mint laikusnak az a véleményem, hogy a legoptimálisabb az lenne, ha az emberek nem az orvosoknak hinnének, nem is a shop builderen a tapasztaltabb embereknek és nem is ezen az oldalon válaszolgató embereknek, hanem saját tapasztalatukra bíznák a dolgot. Ha abból indulunk ki, hogy a célunk az izomtömeg növelése nem számítva a veszélyeket, akkor egy olyan szintet kell megtalálnunk a táplálkozásunkat figyelembe véve, ami kielégíti a céljainkat és elégedettek vagyunk a haladásunk mértékével.


Laikusként én úgy gondolom, hogy ez nem egy olyan dolog, amit a neten kell elolvasnunk egy cikkből. A testünkről van szó ami minden embernek változó. Ahogy szénhidrátra se reagál a szervezet minden embernél ugyanúgy, valaki könnyebben hízik valaki nehezen ebből következtetve a fehérje szükségletünk a célunk érdekében is lehet egyéni.( Ismétlem laikus vagyok, nem értek hozzá, én így gondolom )


Amit még hozzátennék, hogy összességében elmondható, hogy egy olyan ember aki sportol, testépítéssel foglalkozik az sokkal egészségesebb életet él, vagy kéne élnie mint másnak. Ha csak azt nézzük, hogy nem eszünk szemét kaját. Nem dohányzunk nem, iszunk alkoholt. (Nyilván van aki igen, de most magamból indulok ki). És hány ismerősötök van, akik napi szinten fél liter vízen élnek? Nekem elég sok. Szerintem sok ember olyan alapvető dolgokkal nem foglalkozik mint a megfelelő folyadék bevitel. Szóval szerintem az, hogy esetleg előfordulhat 40 éves korom fölött hogy valami hátrányát érezzem annak, hogy túl sok fehérjét viszek be a szervezetembe, DE annyi fehérjét amennyire szükségem van a célom elérésében, mert nekem ennyi kell, akkor én elfogadom a kockázatot.


Bocsi, hogy hosszú lett.

2014. márc. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

Elvileg van, akinem nem lesz baja a sok fehérjétöl, de sokkal többnek igen. Azt, hogy eleve gyengébben müködik a veséje valakinek, elöre nem lehet tudni.

Az meg, hogy 50-60 évesen "mit számít" egy kis vesebaj - itt nem kis vesebajról van szó a sok egyéb apróság között, hanem arról, hogy akinek baja lesz a sok fehérjéböl, annál ez a vese leállását, müvesekezelést, állandó fájdalmakat és elvertséget okoz.

2014. márc. 22. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Szóval fehérje helyett inkább együnk több szénhidrátot? Na de most az a divat, hogy a szénhidrát egyenlő halál. Ilyenkor mi van?
2014. márc. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 dirtboy ***** válasza:
7%
hagyjad Wash látod itt mindenki olyan tökéletesen egészségesen éli életét hogy a 2g/tskg fehérje fogja megölni őket.
2014. márc. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Ma lehet egyáltalán egészségesen élni? :) Minden vegyszerrel meg egyéb cuccokkal van tele.Nem mindegy hogy 60 évesen rák vagy vesebetegség miatt halsz meg?
2014. márc. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 Szintiszoli123 ***** válasza:

greenkiss-nek kösz!

Tényleg sok olyan hozzászólás érkezik, amely csak abból táplálkozik, amit itt vagy ott olvas valaki cikkekből. Ezek arról szólnak, hogy ezt vagy azt mondják az orvosok. Milyen orvosok? Milyen tanulmányok alapján? Milyen vizsgálatok támasztják ezeket alá?

Jó lenne már valami konkrétum és tapasztalat. Aki saját tapasztalatait írta meg, annak köszönöm.

Én magamon a 2 grammot is soknak érzem, pedig elvileg még ezt is feljebb kéne tolni, mert csak 1,3 gramm belőle az állati. Nem az elfogyasztása a sok, hanem a "hatása". Érzem, hogy savasodok, érzem, hogy nyíg tőle a vesém, érzem a húgysavat meg a nitrogént az izületeimben. Pedig a vesém és az izületeim is rendben vannak.

Biztos van, akinek a 2-t meg sem érzi és van, akinek a másfél is sok.

Hogy mennyire káros, az függ a többi tápanyagtól, ami a sok fehérje esetleges káros hatásait kompenzálja:

- folyadékfogyasztás (ahogy többen is írtátok)

- zöldségfogyasztás

- rostfogyasztás

- kalcium és magnézium bevitel

2014. márc. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 greenkiss válasza:

Én eddig úgy gondolkodtam erről, hogy ha valakinek egészséges a veséje, akkor nem is fog romlani a magasabb fehérjétől. Meg a 2g/tskg fehérje nekem nem tűnik túl radikális mennyiségnek. Az átlag emberhez viszonyítva soknak tűnhet ez a mennyiség, de az átlag ember aki nem sportol eleve nem visz be a szervezetébe optimális mennyiségű fehérjét szerintem, mert leginkább a kevés fehérje és magas zsír meg szénhidrát jellemző az átlagos táplálkozáshoz.


Biztos van aki ennél több fehérjét eszik, de amikor én elkezdtem akkor ezt a 2g/tskg fehérjét is macerás volt bevezetni szóval nem hiszem, hogy 4g/tskg annyira jellemző lenne, de még a 3 is olyan számnak tűnik amit annyira nem könnyű teljesíteni. És ha erre annyira nincs is szükség, mert általánosságba 2g/tskg fehérjét javasolnak akkor költséghatékonyabb is ezt betartani mint 3/4-ig emelni ezért s gondolom, hogy nem annyira jellemző.


Egyébként amikor elkezdtem táplálék kiegészítőket szedni és betartani egy tömegnövelő diétát, akkor a környezetem is ezt mondta, hogy úr isten ebből nekem bajom lesz, ezért beleegyeztem, hogy elmegyek labor vizsgálatra és a diétától még jobb vérképem volt, mint ami lenni szokott általában.


Szóval ha az adott fehérje mennyiséget nem tolerálná a szervezet, akkor azt kimutatná a laborvizsgálat eredménye nem?

2014. márc. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 Szintiszoli123 ***** válasza:

Beszéltem erről egy dokival. Mondtam neki, hogy fájnak az izületeim. Mondtam, hogy 2 gramm fehérje megy napi szinten.

"Hát igen, az sok" - volt a válasz.

De mondom, "akkor miért jó a hugysav szint a vérképemben?"

"Ööööö..." volt a válasz. Meg, hogy "az nem jelent semmit".

Én is laikus vagyok és nem akarom bántani az orvosokat, de akkor most hogy legyek okos?

Senkinek sem kéne egyébként az orvosat bántani. Nem hiszem, hogy egyetemen pont a "mennyi fehérje kell az embernek" kérdéskörre kellene gyúrniuk a legjobban.

2014. márc. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

azért egy belgyógyász szakorvos,nem hinném hogy ezt egy ööööö-vel elintézné, neki a szakterülete, azon belül is azoknak, aki az anyagcserezavarokkal foglalkoznak, és pl cukrosoknak állítják be a cukrát, na azokkal jól ellehet erről beszélgetni, van is itt a településünkön egy, és bizony, értelmesen elmagyarázta, hogy orvosi szemszögből ez miért rossz, a sok fehérjebevitel, majd mondott pár konkrét esetet, sportolókkal kapcsolatban, akik megfordultak nála, vese betegséggel, vagy panasszal.

akit jobban érdekel a téma, és nem az interneten akar kutakodni, mert itt mindkét véglet megtalálható, a válaszokban, érdemes egy belgyógyász szakorvossal konzultálni, higgyétek el, ő elfogja mondani, hogy miért rossz, hiszt ezt tanulta egész életében.

2014. márc. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!