Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A háziorvosom azt mondta,...

A háziorvosom azt mondta, hogy a túlzásba vitt fehérje fogyasztás (nálam ez 120-150g között mozog egy nap) a későbbiekben vese problémákhoz vezethet?

Figyelt kérdés

Ez arra az esetre is vonatkozik,ha én edzek heti 3,4x?

182cm/68kg.


2014. márc. 21. 19:43
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
7%

Az orvosok 75%-a a diplomát vehetné is, mert annyira ért hozzá. Példa erre a háziorvosom. Meg vizsgál 2m-ről. Nem tud különbséget tenni a gyulladt torok ésapiros nyalóka közt emellett mindenre a válasz augmentin, ambroxol.

Amúgy nem lesz bajod tőle. Max annak káros aki koxol, mert olyankor mégtöbb kell, de neki ez lesz a legkisebb baja.

2014. márc. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
70%
Nekem 2 iskola doktor mondta ugyan ezt ,szóval nem biztos hogy nem igaz.De itt hiába kérdezed :) Mindig van olyan aki okosabb és jobban ért ezekhez mint egy orvos
2014. márc. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
70%

50-60 évesen :DDD Addig a mostani és jövőbeli világunkban ötezer másféle probléma előjön, szóval nem annyira félelmetes ez így. Az legyen a legnagyobb gondja az embernek, hogy a fiatalkori testépítés miatt 50 évesen lesz egy kis veseprobléma (és az se biztos ugyebár).


Amúgy hallottam már orvost olyat mondani, hogy 400 g fehérjét gond nélkül el kéne viselnie egy egészséges vesének, tehát akkor ő mire diplomázott? S azt te se hiszed, hogy a diploma mellé automatikusan intelligencia és elköteleződés jár. Ha tudnád, mi megy az egyetemeken... az orvosok meg pont nem a testépítős fehérjebevitelről tanulnak, van jobb dolguk is.


A tapasztalat az, hogy 2 gramm fehérjével nem lesz gond, mellé persze igyon eleget az ember, és legyen alapból egészséges, ezek együtt járnak. 4-et senki nem javasol hobbistáknak, már a 2-t is elég nehéz bevinni, szóval nem olyan könnyű túlzásba esni. De az 1,5 körüli is elég lehet, ki kell próbálni.


A lényeg: az orvos szava nem szentírás (sajnos), rettegni nem kell, senki sem kötelez semmire, és van emellett sok más károsabb dolog is, amire nem figyelünk.

2014. márc. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 dirtboy ***** válasza:
66%

4et szerintem senki nem ajánlja még testépítők sem,ők is csak akkor tolnak ennyit ha ép kúrájuk van.

a max amit szoktunk mi is ajánlani az a szálkásítás idejére ami pár hét vagy hónap 3g/tskg,tömegeléshez meg 2g/tskg.

2014. márc. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
0%

orvosi egyetemen valószínűleg szaktudatlan emberek oktatnak...meg aki elvégzi, az se ért hozzá...

ugyan már, pár ilyen ember mint pl az a bunny, valamelyik oldalon, persze azt hirdeti, hogy sok fehérje, meg kiegészítő kell, mert onnan kap fizetést.de még emlékszem mielőtt beindult volna ez a nagy shopbuilderes lát magyarországon, még a muscle szaklapokban is 1 max 2 g fehérjét írtak kilónként.

aztán tudjuk mi lett, jött a shop builder, és mindenből egyből többet kell fogyasztani, mert bunny azt mondja, és az úgy jó.

2014. márc. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
lát=láz
2014. márc. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
/boccs az offért csak érdekel a téma és ha hozzászólok könnyebb követni :D/
2014. márc. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 dirtboy ***** válasza:
73%

46%

akkor tömegekj 1g/tskg-al ha neked az elég,vagy nincs is tapasztat a szavaid mögött?

2014. márc. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

18as meg majd jó vesedializist.

tudod sose értettem az itteni nagyokosokat, de főleg a shopbuilderen.

mindenki okos, de másnak véleménye már nem lehet, főleg nem ellentétes.

képzeld, kb annyi a fehérjebevitelem, mint amit írtam, és tömegelek.

nem csak én hiszem hogy ez így jó, egy neves támogatója ennek pl nasser el sonbaty volt, gondolom,őt tudod ki.

azt mondta, hogy mikor nincs versenyszezon,elég a szénhidrátot magas szinten tartani és pont a vese épsége miatt kell kevesebb fehérje.

most lényegtelen hogy kox ide vagy oda, akkor is ezt képviselte.

guglit tudod használni, majd ha jobban érdekel kiguglizod!külföldi muscular újságokban meg van még vele a riport, de szerintem némelyik magyar oldalon is fellelhető.

nagyokos...

2014. márc. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
de most hogy végig olvastam a válaszokat, nexusska, a 10. válaszában, leírta, hogy mik lehetnek, amik később komplikációk lesznek majd egy magasabb fehérje fogyasztás miatt.
2014. márc. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!