Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Neki szeretnék fogni street...

Neki szeretnék fogni street workoutnak, tippek?

Figyelt kérdés
14 éves fiú vagyok,7 éves korom óta intenzíven taekwondozok,piros öves vagyok,de ezalatt az idő alatt nem sikerült komolyabb izomzatot összeszednem.Kis ideig szünetet kellett tartsak térdproblémák miatt,majd a hátam is legyengült.Neki szeretnék fogni street workoutnak,minden testrészre koncentrálva.Lehet,hogy emiatt le fogtok szólni,de az étrendemben nincs jelen a vöröshús,csak halat és csirkét eszek(húsfajtákból,persze)...Mivel kéne kezdenem,hogy őszig csak saját testsúlyos edzéssel,nyáron napi 3-4 órával(felosztva) látványosabb eredményem legyen? Esetleg először kondi,vagy egyből mehet a húzódzkodás,hát,mell,has,comb stb. kidolgozása?

2014. márc. 3. 21:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Napi 3-4 óra nagyon sok, hetente mondjuk négyszer 1-2 óra bőven elég. A csirke és a hal a legjobb izomépítéshez, tehát jó ha aszt eszed. Nem kell előtte kondi, meg 14 évesen a súlyzó még kicsit korai lenne, úgyhogy tökéletes a saját testsúlyos edzés.
2014. márc. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mondjuk a napi 3-4 órába terepbiciklizés is lesz,tehát ha levonjuk akkor napi 2 óra edzés lesz.Először inkább csináljak fekvőtámaszokat,stb.,vagy mehetek húzódzkodni? Kb. 50 fekvő jön össze egyből,az sok vagy kevés ezen a téren?
2014. márc. 3. 21:55
 3/11 anonim ***** válasza:
Igaza van az előttem írónak. Esetleg olvasd el a fegyencedzés c. könyvet abban vannak jó gyakorlatok. Kezdőtől a haladó szintig. (a neten is vannak jó kis anyagok, street workoutos videók. azokból is sok mindent el lehet lesni.)
2014. márc. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Néztem street workoutos videókat,főleg a Bar Brotherstől,de ők már nagyon profik :/ Köszönöm a válaszokat!
2014. márc. 3. 22:00
 5/11 anonim ***** válasza:
A profiknak kevés, 14 évesen szerintem nagyon jó. 2 óra edzés is sok lehet szerintem, bár intenzitástól függ. Húzódzkodás, fekvő, guggolás, tolódzkodás, felülés minden mehet egyszerre. De mondom nézz utána a fegyencedzésnek, szerintem találni fogsz benne hasznos infókat. Pár év múlva meg szívesen látunk gyúrós körökben. :))
2014. márc. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ja és a Callanetics- re is rákereshetsz, vannak jó kis oldalak. streetworkout kezdőknek stb.
2014. márc. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
:D köszönöm szépen! Őszig napi 1,5-2 óra streettel fog látszani komolyabb változás? (széles váll,kockás has,erős mellizom,erős hátizom s ilyenekre gondolok)
2014. márc. 3. 22:06
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen látszódni fog, de ez nagyban függ a kajálástól is. Minőségi kaját egyél, és fehérjedúsan étkezz. A hal, csirke jó lesz. De a túledzésre figyelj. Akkor nő az izmod amikor pihensz.
2014. márc. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Attól függ. Street workout melyik ágát szeretnéd csinálni? Az első az, hogy az alapgyakorlatokban jó leszel, tehát húzódzkodás,tolódzkodás,fekvőtámasz,guggolás. Utána vagy használsz + súlyt terhelésnek (mint én) vagy elmész a tartások/elemek gyakorlásához(ami már inkább szertorna).
2014. márc. 4. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
súlyokat nem szeretnék csak minimális mennyiségben használni,inkább a szertornás részét szeretném majd csinálni.Esetleg guggoláson kívül még milyen comberősítő gyakorlatok vannak?
2014. márc. 4. 07:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!