Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Akkor most mi is a helyzet a...

Akkor most mi is a helyzet a vitaminokkal?

Figyelt kérdés

Egy korábbi kérdésben leírtam azt, hogy a biosztanárom azt mondta, hogy a vitaminok szedésénél bizonyos időközönként szünetet kell tartani, és rákérdeztem, hogy mi is valójában ezzel a helyzet. De ott nem nagyon mertem több kérdést is irni, mert csak lepontoztak, így kiírom ezt a kérdést.

Tehát a kérdés az, hogy kell e szünetet tartani a vitaminokkal, ha kell, akk mennyit?



#vitamin #szünet #evridéjájmsáfölin
2014. febr. 27. 20:20
 1/7 anonim ***** válasza:
A vasra vagy mire szokták mondani, de a multivitamin az mehet folyamatosan, avval nem kell szünet.
2014. febr. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kérdezőként hogy pontoznak le?


Amúgy meg: a világon kb. mindenből be tudsz vinni annyit, hogy káros legyen. Vitaminokból is, főleg zsírban oldódóból. De ehhez már kb. szándékosan kellene falnod őket, miközben nem csinálsz semmit. Tehát: ha egy 60 kilós kanapézsoké vagy, nem mozogsz semmit, napi egyszer eszel, 7 decit iszol, akkor természetesen ne szedj napi 3g C-vitamint, meg napi 500 RDA% A-vitamint, de ha sportolsz is valamicskét esetleg, akkor direkt a te számodra vannak termékek tápkiegboltokban, ahol kiválaszthatod a neked megfelelőt. Ezek direkt a te igényeidre vannak szabva, és biztosítják a megfelelő mennyiséget. Nem extrémen többet vagy kevesebbet. Például, ha te súlyzós edzést végzel, akkor egy Vitabolic-szintű vitamint és mellé 500-1000 mg C-vitamin naponta nyugodtan mehet. Persze ha az étrend és a többi életmódbeli tényező is rendben van.

2014. febr. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Korábbi kérdésed nem láttam, a mostanit se egészen értem...miért szedsz vitamint és milyet?


Egészséges táplálkozás mellett, mindenféle vitaminból jut elegendő a szervezetbe és fölösleges a pótlás. Azonban télen, vagy stresszes életet élőknek, nagy környezeti terhelésnek kitett személyeknél (pl belvárosi lakók stb.) egyoldalú táplálkozásnál, betegségek után szükséges lehet vitaminpótlás.

Kétféle vitamin van oldódás szerint vízoldékony és zsírban oldodó. ez utóbbit túl lehet adagolni, ugyanis a fölösleg nem ürül ki a vizelettel, hanem raktározódik és eg yidő után betegséget okoz. Ezért a zsíroldékonyakat biztos, hogy nem ajánlott folyamatosan és nagy dózisban szedni.

Ha C vitamint szedsz, pl télen nagy dózisban vagy rákos betegek szedik, az más, az vízoldékony, évekig is lehet szedni bátran, bár pont a C-vitaminnál egyesek szerint, aki mellé sok tejterméket is fogyaszt vagy csokoládét az hajlamosíthat vesekő képződésre, de arra az adott személy általában alapból is hajlamosabb.


Ha multivitamint szedsz folyamatosan, akkor valóban érdemes néha szünetet tartani és inkább kúraszerűen egy-egy hónapig szedni vagy amíg az orvos javasolja vagy gyógyszerész. Nyáron, tavasszal elég fölösleges a sok zöldség és gyümölcs mellé azt is szedni.

2014. febr. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Utolsó, sportoló emberekről van szó, és tömegtenyésztett élelmiszerekről. Legyen fogalmad az igény-kínálat arányról ebben a témában. Igenis kell vitamint szednie egy sportolónak.
2014. febr. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az "egészséges táplálkozás" nagyon lutri kifejezés, senki se tudja, mit jelent pontosan. Azazhogy mindenki tudja, hogy szerinte mit jelent, csak éppen senki nem ért egyet senkivel.

Azt meg érdemes lenne megnézni, hogy ki tartja be akármelyiket. Valahogy nem az a módi, hogy az ember gyümölccsel-zöldséggel tömi magát télen-nyáron. Ezért egyszerű problémamegoldó egy vitaminkészítmény.

2014. febr. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Azt a kérdést nem én írtam ki. :-D

Más kérdezte, hogy kell e szünetet tartani vitaminoknál. Az előttem szóló egy tömör "nem"-mel le is zárta a kérdést. Ekkor én leírtam a ezt a szünetes gondolatot. (Nem tényként, csak felvetésként.)


Nah de sajnos itt se kaptam kielégítő választ, eddig 1-1. :-\

Am az előző kérdésnél annyival előrébb jutottunk, hogy szóbakerült a zsíranyagcsere, amiről fogalmam sincs, hogy mi is, de valaki azt írta, hogy ezzel a folyamattal a zsírban oldódó vitaminok is kijutnak a szervezetből.

Erről mit tudtok? :-)

2014. febr. 28. 05:27
 7/7 anonim ***** válasza:

Most ebben mi nem volt kielégítő neked?


A zsírban oldódóak könnyebben felhalmozódnak, nem ürülnek olyan könnyen, mint a vízben oldódóak, de attól még nem kell annyira féli tőlük, mintha nem lenne mód arra, hogy a testünk megszabaduljon tőlük, és valami durván toxikus anyagok lennének. Erre gondolt a válaszíró.

2014. febr. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!