Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tudna írna valaki 5 napos...

Tudna írna valaki 5 napos edzés elosztást?

Figyelt kérdés

Én így gondoltam: Hétfő mell

Kedd váll

szerda hát

csütörtök láb

péntek láb

szombat pihenő

vasárnap pihenő


most csak randomra választottam test rész nemtudom mit hogy kéne követnie. Az a helyzet még hogy én otthon edzek nincsen csigám ... lábtoló stb stb csak van 4 db egykezes súlyzóm meg egy rúd és arra súlyok hogy hátra milyen gyakorlatokat tudnátok mondani?! Meg még azt szeretném kérni hogy a Has+kardió eloszlást hogy csináljam? hétfő has kedd kardió és így váltja???



2014. febr. 18. 17:51
 1/10 anonim válasza:

hetfő: mell

kedd:váll-láb

szerda:pihenő

csütörtök:bicepsz-tricepsz

péntek:hát

szombat:esetleg kardio\vagy újra mell-hát

vasárnap:pihenő



én így csinálnám :)

2014. febr. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Gondolom az egyik láb az kar akar lenni, meglepődnék, ha nem. :D

5 naposnál nekem az lenne a teóriám, hogy minden izom külön(a kart egynek veszem), de a vállhoz bepakolom az apróságokat. Az egyik hasazás itt lenne, meg egy vádli, alkar, csuklyát is ide dobnám, nem háthoz. Így egyik nap sem olyan rövid.

2014. febr. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A kérdésedre válaszolva:

H:felsőtest erő(mel,hát,váll,kar)

K:alsótest erő(láb+törzs)

Sz:pihi

Cs:mell-kar hipertrófia

P:Váll-hát hipertrófia

Sz:Láb hipertrófia

V: pihi


Amugy valószinűnek tartom hogy te kezdő vagy(nem nyomsz fekve a súlyod 1,5x-esével és nem guggolsz a 2x-esével)

így neked heti 3 teljes test kéne

2014. febr. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
szerintem a mellett meg a hátat bőven elég külön szedni...bár ha buz1nagy lábakat akar az illető akkor azt is külön szedhetné..de hát nemtudom. ez csak az én véleményem
2014. febr. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hétfő: Kar, has

Kedd: Comb, vádli

Szerda: Váll, has

Péntek: Hát, vádli

Szombat: Mell, has


Hátra húzódzkodás szélesen és szűken (egy ajtófélfa közé szerelhető húzódzkodórúd néhány ezer forint), felhúzás (ha van elég súlyod), döntött törzsű evezés rúddal és fűrészelés kézisúlyzókkal.


Kardió az mehet akár minden alkalommal is edzés után, de mehet külön napszakban; vagyis reggel kardió és délután súlyzós edzés például, vagy mehet a fennmaradó két pihenőnapodon.


A kérdéseidre próbáltam meg válaszolni, de szerintem még nem való neked egy ötnapos osztott edzésterv.

Amit például te kigondoltál az több szempontból is annyira helytelen felosztás, hogy látatlanban is megmondom, hogy kezdő vagy.

Heti három teljes testes osztatlan edzésre, vagy esetleg háromnapos osztottra volna szükséged.

Ha mégis ötször akarsz egy héten, akkor minél rövidebbek legyenek az edzések, és nagyon figyelj a regenerációra és a táplálkozásra!


jó edzést!

2014. febr. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) amúgy nem annyira kezdő vagyok már edzek egy fél éve de profinak sem mondanám magam..
2014. febr. 18. 19:43
 7/10 A kérdező kommentje:
amúgy most van egy visonlyag jó kis 3 napos edzésem ezt egy héten kétszer csinálom meg csak akkor attól tartok (azt gondolom) nem tud eleget regenerálódni az izmom
2014. febr. 18. 19:49
 8/10 anonim ***** válasza:
erősödsz? ha igen akkor jó az edzésterv. heti 2x amugy jobb mint 1x
2014. febr. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
de félek nem regenerálódok eleget mikor kezdődne megint szombaton a láb akkor még érzem azi zomlázat
2014. febr. 24. 18:11
 10/10 anonim ***** válasza:
ha nem guggolsz legalabb 140 kilóval pl akkor nem teszed ki akkor stressznek az izmaid hogy 1 hét kelljen regenerálódni
2014. febr. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!