Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Melyik a jobb módszer?

Melyik a jobb módszer?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék Tőletek segítséget kérni! Nem áll szándékomban szakkönyveket végigolvasni, csupán egy kérdésem lenne Hozzátok! Melyik a jobb módszer bicepsz növelésre?

Van itthon egy egykezes, 20 kg-os súlyzóm, azzal tudnék csak edzeni.


A két lehetőség közül melyikkel érnék el nagyobb növekedést?

1., Fent hagyom mind a 20 kg-ot, és azzal próbálkozom. Jelenleg a következőképp megy vele: Első körben 15X tudom szabályosan, nem kapkodva álló helyzetben felemelni. (Combomtól a vállamig.) Majd tartok 1 perc pihenőt, majd kb. 10X megy. Ezután már csak kb. 5X ha sikerül felemelnem, több nem nagyon megy szabályosan.

2., Lehetőség: Kb. 10-12 kilogrammal próbálkozom, de felemelem vagy' 50-60X, pihenés nélkül.


(Az első lehetőséget csinálom minden nap, de egy hónap alatt nem nagyon vettem észre, hogy jobban menne. Nem sportként akarom űzni a testépítést, csak picit edzeni szeretnék.)


Ha ezeken kívül tudtok alternatívát, ami szerintetek jobb ötlet, nagyon szívesen várom!

Köszönöm szépen előre is válaszaitok!


2014. febr. 9. 20:33
 1/3 anonim ***** válasza:
20kg-val egykezezel bicóra az nagyon jó :DD
2014. febr. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 flevi ***** válasza:

Szia!

Szerintem a 20 kg-ossal csináld, de ne edz minden nap. Meg szerintem ne csak egy izomra edz, hanem mindenre. Itt egy cikk, milyen gyakorlatokat végezz a különböző izmokra(nem szakkönyv, kb. egy oldal az egész): [link]

2014. febr. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszaitok! Marad a 20 kg. :) Bár, eddig nem volt semmi haszna úgymond. Össz-vissz napi 40-50 emelés ér valamit egyáltalán?
2014. febr. 10. 18:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!