Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tejalergiám van, biotech vagy...

Tomika1097 kérdése:

Tejalergiám van, biotech vagy scitech boltból melyek azok a fehérjék amiket használhatok?

Figyelt kérdés
Edzés utánra !

2014. febr. 9. 16:33
 1/8 Lipton. ***** válasza:
61%
tejsavó izolátum, 100% whey isolate
2014. febr. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És ha a tejre allergiás vagyok, akkor a tejsavóra nem, mert ez ugye tejsavó eredetű.?
2014. febr. 9. 16:53
 3/8 anonim ***** válasza:
61%
a tejben a laktózra érzékenyek az emberek a tejsavó pedig nem laktóz.
2014. febr. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen ?

Akkor a 100% Whey Isolate-t fogok venni !

2014. febr. 9. 17:00
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy valódi tejallergiád, vagy a gyakoribb laktózérzékenységed van. Előbbire érdemes szakértőtől tanácsot kérni, mert komolyabb, a másodiknál meg elég csak vigyázni a laktózra. Bemásolom egy laktózérzékenységes kérdésre adott válaszom:


"Laktózt nem tartalmazó fehérjeporfajták:

- növényi: szója, borsó, rizs, kender

- marha

- tojás

- tejsavó hidrolizátum (bazidrága)


Szerintem a tojás a legjobb választás, biológiai értéke jó, aminoprofilja jó, és az ára sem annyira vészes. Bár tény, hogy a növényiek jóval olcsóbbak, cserébe a felsorolt tulajdonságaik is rosszabbak, és az ízük is pocsék. A kevert fehérjék már nem tartoznak ide!


Innen tudsz például válogatni: [link]


(azóta mondta valaki, hogy a sima tojásfehérjepor se annyira finom)

2014. febr. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja, az izolátumoknál érdemes megnézni, hogy mennyi laktózt tartalmaznak, mert változó, sőt, nem is minden izolátum, amiben szerepel az 'iso' szó.
2014. febr. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi Szépen !
2014. febr. 9. 19:41
 8/8 anonim válasza:

Szia!

Én ugyan nem értek ezekhez a szerekhez, de van némi fogalmam a tejallergiáról. Van a tejFEHÉRJE allergia és van a laktózérzékenység, amikor a laktáz enzimek vagy nem dolgoznak (másodlagos laktózérzékenység), vagy nincsenek is (elsôdleges laktózérzékenység). A 3 közül a legrosszabb a tejfehérje allergia, mert a legkeményebb a diétája, viszont, nagy valószínûséggel kinövi nagyobb korára. Lányomnak az van, tehát tudom. Olyankor semmilyen tejszármazékot nem ehetsz, tehát tejsavót sem! Semmilyen tej, tejtermék, semmi, amiben tej eredetû dolog van (tejsavó, iró, és kazein származákok. Ha elsôdleges laktózérzékeny vagy, akkor azt nem fogod sose kinôni, viszont csak a laktózra kell figyelned, tehát a laktózmentes élelmiszerek mehetne. A másodlagos laktózérzékenység az valamilyen betegség "melléktünete", mint pl. a lisztérzékenységé. Ha megszünteted az eredeti betegséget, vagy pl. glutén mentesen étkezel, mert lisztérzékeny vagy, akkor a laktózérzékenységed is megszûnik. Diétája ugyanaz, mint az elsôdlegesé. Szerintem a tojásnak hatalmas fehérje tartalma van és egészségesebb, mint az eredetileg a természet a bociknak szánt tehéntej.

Remélem segítettem valamennyit.

2014. febr. 10. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!