Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Körülbelül mennyi a testzsír...

Körülbelül mennyi a testzsír százalékom, illetve pár kérdés? (kép)

Figyelt kérdés
Mielőtt leszólnátok most kezdek komolyabban tömegelni, ennél jóval satnyább is voltam. Milyen alkatom van(ekto, mezo), kb milyen szintre juthatok fél év alatt rendes kajával és heti 3 kemény(nem fegyencedzés) saját testsúlyos edzéssel? Úgy összességében ez mennyire jó alap? Bármilyen tanácsot, véleményt szívesen fogadok. 188cm vagyok 79kg és 17 éves.
2014. jan. 21. 18:13
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
2014. jan. 21. 18:15
 2/12 anonim ***** válasza:

Erre a százalékos dologra Én is kíváncsi vagyok ugyanis nekem is ilyen alkatom van, annyit mondhatok hogy ektomorf mindkettőnk teste, ugyanis én vagyok 177cm-hez 56kg, ami elég vékonynak számít

Én kevésnek találom a sima testsúlyos edzést, ezektől maximum először formálódni fogunk, de tömeget növelni szélesedni, időigényesebb. Legalább kéne egy pár súlyzó, és azzal lehet együtt dolgozni

Önmagában a kaja fél siker, étrend kiegészítőt is kellene majd használnod, én is vettem fehérjét és dextrózt.

21/F

2014. jan. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Fehérje, gyors ch van itthon. Azért a húzódzkodást, tolódzkodást, stb. lehet elég keményen csinálni. Ott azért 80kg-al dolgozok és ahogy nő a tömeg úgy a terhelés is. Később plusz súly nyakba... Ha nyárig összehozok kicsit vállalhatóbb fizikumot akkor lehet, hogy lenézek a street workout parkba.


http://www.youtube.com/watch?v=i_u0eKXy1Yc

2014. jan. 21. 18:50
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem 20% körüli a testzsírod. Hogy milyen eredményt érsz el, az majd kiderül, de egyrészt mindenképp érdemes belevágni, másrészt fél év nem egy hosszú idő edzés szempontjából. Ha jól csinálsz mindent, akkor azért látványos lesz a változás.
2014. jan. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi, természetesen tovább szeretném csinálni. Hány % fölött szoktak/ajánlott szálkásítani, diétázni?
2014. jan. 21. 18:55
 6/12 anonim ***** válasza:

Ááááá, nincs ez 20. 15 maximum. Alkat: ekto, enyhe mezo vonásokkal.


30%-nál már férfiaknál szerintem akárki akárhol tart, inkább le kell állni a tömegeléssel (vagy el sem kezdeni) és szálkásítani. Persze figyelni kell, hogy lehetőleg ne is hagyjuk a testzsírunkat idáig felmenni.


Jó alak összehozása pedig néhány év munkája. Fél év alatt már látszani fog, de komoly eredmény ennél több időt igényel.

2014. jan. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Esetleg egy ilyen 30%-osról tudnál képet linkelni? Ezt például nekem mennyi idő alatt lehet elérni, egyáltalán elérhetem-e ha csak normális kajákat eszek(zab,csirke,rizs,zöldség,tojás...)
2014. jan. 21. 19:47
 8/12 A kérdező kommentje:
Mármint a 30%-os testzsírt
2014. jan. 21. 19:48
 9/12 anonim ***** válasza:

Kajálás és életmód együttes függvénye, hogy eléred-e. Természetesen nem egy hét alatt. Ha úgy látod, hogy nagyon zsírosodsz, akkor visszaveszel a ch-ból, a félrekajálásból.


Google-be: testzsírszázalék, vagy body fat percentage.

2014. jan. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

13-15%-ra saccolom.

De ne az legyen már a célod, hogy a testzsírszázalékodat tornázd minél feljebb :-D

Nem ismerjük a genetikádat, lehet, hogy az edzés mellett soha nem érnéd el a 30%-ot. De amúgy is az már nagyon sok.

Nekem 16% és már kicsit kövérnek érzem magam.

2014. jan. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!