Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tömegelnem kellene, vagy...

Tömegelnem kellene, vagy szálkásítani?

Figyelt kérdés
Most kezdtem el kondizni életemben először, a héten vágtam bele az osztott edzésbe, eddig alapoztam. Van rajtam felesleg (nem vagyok elhízott, de van) viszont nem tudom eldönteni, hogy nekem akkor tömegelnem kellene, vagy szálkásítani, mert volt egy nem túl szép szakításom, amikor hónapokon át volt mikor 2 napokat nem ettem és 15 kg-t fogytam, ami leginkább izomból ment le, szóval erőben nem vagyok a toppon viszont mindenhol van felesleg amit átlehetne alakítani..Akkor jól gondolom, hogy szálkásítanom kellene? Mert tesóm szerint "nincs annál nagyobb baromság, ha valaki diétázik aztán elkezd tömegelni"
2013. dec. 17. 21:19
 1/6 anonim ***** válasza:

A tesód mondása csak részben igaz. Aki 170 centihez 110 kiló, annak nyilván nem kell elkezdeni tömegelni. Aki viszont kicsit zsíros, de jelentős izomtömege sincs, az valóban hiába szálkásít.

Te meg nem írtál magadról semmit. Egy kép jó lenne, de minimum egy testtömeg-magasság-testzsír%.

2013. dec. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Írtam üzenetet!

Az kimaradt, hogy kb 183 centi és 82 kg vagyok, testzsír% pedig fogalmam sincs :/

2013. dec. 17. 21:30
 3/6 anonim ***** válasza:
Írtam választ. :)
2013. dec. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha nincs sok zsír, akkor tömegelj.
2013. dec. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem 82 kilóval nem lehetsz dagadt ha ilyen magas vagy, viszont izom se sok lehet rajtad, nincs értelme szálkásítani.

Tömegelj fel 90-92 kilóra, onnan szálkásíts vissza.

2013. dec. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek :)

amúgy nem mondanám magam dagadtnak, de nem is vagyok sovány sem..

2013. dec. 18. 00:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!