Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Vitaminok és fehérje szempontj...

Vitaminok és fehérje szempontjából mit érdemes szedni? Nem izomépítésre.

Figyelt kérdés

Nem készülök testépítőnek. Súlyzózni,erősíteni is ritkán szoktam,de tervbe van véve,hogy több lesz.

Nem célom nagy izmok felépítése.

Csak egy kicsit szeretnék vállra meg ide-oda nőni.

Olyan táplálékkiegészítőt keresek ami akár kiválthat egy evést,de megfelelő mennyiségben van benne az összes vitamin!

Ez nagyon fontos. Valamint,hogy fehérje is legyen,mert a hús fogyasztását nem viszem túlzásba.

Szeretnék kicsit leadni és a táplálkozás fontos ilyen szempontból. Lemondok erről-arról és ezzel vinném be azt ami fontos(lehet).

Olyasmit keresek ami elsősorban nem izomépítésre van hanem az egészséget támogatja. Nem edzek annyit,hogy ezzel még pluszban sok kalóriát vigyek be.

Van ilyen por?Valami vízben oldódó.Vagy a testépítő üzletekben ne is keressek ilyet.

Ár érték arányban melyik készítmény ajánlott?



2013. dec. 13. 22:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Ööööö ez így elég kusza lett.


Először is: a kis izomépítés is izomépítés. Sőt, az izommegtartás is vehető egyfajta izomépítésnek, mert fogyáskor hajlamos csökkenni, így ha egy mínusz dolgot egy plusszal ellensúlyozol, akkor lesz az eredő 0, tehát a megtartás.


Aztán: most te fogyni akarsz, vagy izmot építeni egy kicsit?


Amúgy a testépítős boltokban sokféle vitamin és fehérje van, mivel ez a két legalapabb kiegészítő. Viszont a vitaminok sokszorosát tartalmazzák a standard készítményeknek, hogy az edzéssel járó stresszt ellensúlyozzák. Fehérje is van sokféle, egyik menőbb, mint a másik, de én jobban szeretem a letisztult alapanyagokat, ezért ajánlom fehérjéből a Myprotein márka Impact Wheyjét, Total Milk and Wheyét, vagy bármely hasonlóját. Napközbenre jobb, ha tartalmaz lassabb felszívódásút is. Vitaminból van tőlük egy Alpha Men Multi, ami rengetegmindent tartalmaz, de se nem túl sok, se nem túl kevés mennyiségben.


Persze mindenekelőtt az étrended rakd rendbe, ha tudod már a célod. És olvass, tájékozódj!

2013. dec. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 tap bela ***** válasza:

Szilárd étkezés rendbetétele...


Vitamin valóban sok féle van. Én egy másikat ajánlok Lifes Vitality, mivel az alap 30 vita-ásvány mellet zöldésg és gyümölcskivonatok is vannak benne. Mivel nagyon savas háztartással rendelkezünk, bizony a lugosítás elengedhetetlen. Omegzsírsavak szintén erősen ajánlott.


Fehérje esetén a bugyuta reklámszövegeket kikerülni. Állati eredetű fehérje (whey, casein, egg). Az alap minőségi whey protein alapja a WPC80 minőségi koncentrátum, és nem a magas laktóz tartalmú WPC35.

A minőségi fehérje nem tartalmaz hozzáadottan maltodextrint (glükóz polimerek), dextrózt, amely technikailag ugyan nem cukornak nevezettek, de ezek magasabb glikémiás indexüek, mint a fehér kenyér.

A minőségi fehérjében nincsenek hozzáadottan olcsó töltőanyagok, mint pl. glicin, alanin és taurin. Ezeket az anyagokat azért teszik hozzá, hogy egy bevizsgáláskor magasabb fehérjetartalom mutatkozzon.

A minőségi fehérje kis mértékben vagy egyáltalán nem tartalmaz kukorica szirupot, hidrogénezett zsírokat (dairy creamer), mivel ezek igen olcsó anyagok, amelyekkel a fehérjéd ízét javítják, de közben tele vannak "rossz" zsírokkal és cukorral.

2013. dec. 14. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A táplálékkiegészítők nem helyettesítik a normális étkezést.

Szerintem, csak akkor vegyél ilyesmiket, ha már a kajád rendben van, amíg nincs, akkor inkább költs arra.


A lényeget meg már leírták előttem.

2013. dec. 14. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a termékajánlást.

Olyan ami egyszerre tartalmazza a vitaminok és a fehérjét?

Igen,ha lehet tejfehérje és tejcukor ne legyen benne, mert nem vagyunk túl jóban !

Nem kell ehhez már valamilyen biokémiai jártasság vagy valami? :-)

2013. dec. 14. 19:08
 5/6 anonim ***** válasza:

Utánaolvasni sose árt, a lényegi tudás megszerezhető külön iskola nélkül is, de még szerencséd, hogy vegyésztanoncból vedlett élelmiszermérnöktanonc vagyok :D


Ha tejes cuccok nem kellenek, az szűkíti a kört: növényi, marha, és tojásfehérje jöhet szóba. A növényiket a nem teljes aminoprofil és a borzasztó íz miatt nem szokták ajánlani, a marhánál sanszos, hogy igazából csak hidrolizált kollagén, ami nem annyira jó, én ezért a tojásfehérjét javaslom, bár tény, hogy tán ez a legdrágább a 3 közül (esetleg a marhával van egy kategóriában).


Némelyik kevert fehérjében van vitamin is, de nem szokták a teljes spektrumot beletenni. Külön van a vitamin és a fehérje.

2013. dec. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 tap bela ***** válasza:
A minőségi fehérjék had ne írjam azt a párat (!!!!), tartalmaznak hozzáadott vitamin és ásványanyag komplexet, a fehérje felszívódása végett. Ettől függetlenül külön meg vásárolni, egy teljes spektrumut nem árt.
2013. dec. 15. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!