Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kezdő vagyok tömegnövelésben...

Kezdő vagyok tömegnövelésben és érdekelne, hogy jól csinálom-e?

Figyelt kérdés

Nem régen kezdtem bele a tömegnövelő edzésbe. 28 éves vagyok, 173 cm magas és 62kg. Vékony testalkatú. Most ebédelek és vacsorázok és próbálok beiktatni egy 3-k kajálást is. Heti 4x járok edzeni és minden edzés után Jumbo Professionalt iszom. Azt olvastam, hogy a testsúlyonként 0,5g fehérje és 1g szénhidrát kell edzés után, tehát 2 kanálnyi jumbo kb pont annyi ami elvileg nekem kell. A hasamon van egy kis plusz de egyébként nincs rajtam felesleg.


Azt szeretném tudni, hogy ez így jó illetve, hogy az a kis felesleg majd az edzések során egy idő után el fog tűnni?

Köszönöm a válaszokat



2013. dec. 11. 23:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Olvasd el a Sárga Kapszulát. 1g ch-t edzés utánra nem szoktak javasolni testsúlykilónként, nem tudom, hol olvastad.
2013. dec. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem háromszor kell enni egy nap, hanem legalább ötször.

Az oké, hogy a kiegből megvan az edzés utáni tápanyagbevitel, de a napi 2-2.5g fehérjének is és legalább 4-5g szénhidrátnak is meg kéne, hogy legyen. Még azokon a napokon is, amikoir nem edzel.

A tömegnövelés alatt nem igen tűnik el a felesleg, mert ilyenkor kalóriapluszba kell lenned. Majd ha jött rád valamennyi tömeg, akkor majd leszálkásíthatsz.

Ha kezdő vagy, akkor még nem kéne négyszer edzened egy héten, hanem csak háromszor és annak is teljes testes edzésnek kell még lennie, nem osztottnak.

2013. dec. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sárga kapszula tényleg jó (nem mondom hogy profi könyv, de egy kezdőnek jó).
2013. dec. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
így van, még annyit, hogy tömegnövelõ edzés nem létezik, az edzés az edzés, az étrended lehet tömegnövelõ vagy szálkásító a kettõ együtt nem megy...
2013. dec. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!