Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hány ismétlést célszerű...

Hány ismétlést célszerű végezni a váll edzésénél?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi,hogy kb mekkora az az ismétlésszám egy gyakorlaton belül amire a legjobban ragál a vállizom.(tömegnövelésnél)

Leírom az én edzéstervemet vállra,kíváncsi lennék mi a véleményetek,hogy rendben van-e ez így.

Piramis elvvel dolgozom,tehát minden sorozat után emelem a súlyt és csökkentem az ismétlésszámot.:

Minen gyakorlatnál az első sorozat az bemelegítés,zárójelbe is teszem.


Mellről nyomás keretben: (15),12,10,8

Oldalemelés kézi súlyzókkal: (12),10,10,8

Hátsóvállazó gépen: (15),10,10,8

Negyedik gyakorlatnak még be szoktam tenni valamit,ami az oldalsó vállizmot fejleszti,mert az kicsit le van maradva,de kb ugyan ezzel az ismétlésszámmal,mint a többit.A csuklyát hát edzéshez tettem be,nem vállnapon edzem.

Tehát ami engem érdekelne az az,hogy jó-e így az edzéstervem,vagy a váll jobban szereti,ha mondjuk kicsit lentebb vennék a súlyokból és több ismétlést végeznék?

Mondjuk legyen ez egy példa:

Mellről nyomás: (20),15,15,12


Köszönöm előre is a válaszokat.


2013. nov. 27. 14:44
 1/1 anonim ***** válasza:
Én is így dolgozom, nekem beválik, másnak a 20 ismétlés jó, megint más 6 ismétléssel dolgozik, sajnos ezt ki kell tapasztalni.
2013. nov. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!