Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szálkásításhoz kéne segítség?!...

Szálkásításhoz kéne segítség?! (Nagyon fontos)

Figyelt kérdés

190 centi vagyok, jelenleg 110 kiló(?),(másfél hónap alatt ment le 10 kiló)Régen birkóztam,majd 7 évet kézilabdáztam.(17 éves vagyok)

Kollégista vagyok, edzéstervem van, de több kiló nem akar lemenni, vacsorára általában almát eszem,ebédre semmit, általában salátákat eszek csak, reggelire fitness-es müzli-t.

Scitec-ből Carni-X et szedek. Előre is köszönöm!

Miben kéne jobban figyelnem?



2013. nov. 24. 20:40
 1/3 anonim válasza:
szerintem az étrendeden kellene változtatnod...nem vagyok szakértő, de azt írtad hogy ebédre nem nagyon eszel...és ezen kívül is csak reggel meg este egy-két falatot.., ahogy tudom napi többszöri kis mennyiségű étel kell mert különben a szervezeted elkezd raktározni és az nem nagyon indítja be a súlyvesztést...
2013. nov. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem jó így.


Szálkásító diéta: napi 2,5-3g*testtömegkg fehérje kell és 1-2g*testtömegkg szénhidrát (ch).

A magasabb ch mennyiségről érdemes kezdeni és ha nincs meg a heti min 0,5kg fogyás, akkor lehet csökkenteni. Viszont ne legyen több a fogyás, mint heti 1kg, mert akkor nagy az esélye az izomvesztésnek.

ezekből kellene összerakni az étrendet:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely,barna rizs, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.


Mondjuk ekkora túlsúlynál elég lesz 2g x ttkg fehérje is, mert kb zsírmentes testsúlyra kellene számolni a 2,5-3 g x ttkg-ot.

2013. nov. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Diéta alatt nem megengedett a cukor, tehát az müzli már felejtõs, meg igazából ha komolyan csinálod akkor gyümölcsöt se szabad enni a gy. cukor miatt! Húsra kellene felépíteni az diétát, meg zöldségre, rizsre...
2013. nov. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!