Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Edzésterv véleményezés,...

Edzésterv véleményezés, túledzhetem magam?

Figyelt kérdés

Üdv! Szeretném, ha az edzéstervemmel kapcsolatban leírnátok a véleményeteket! Illetve korrigálnátok, ha van mit rajta!


H: mell-tricepsz

K: hát-váll

Sz:has-bicepsz

utána egy nap pihenő, majd elölről megint. Lábazni nem szoktam, mert sokáig kosaraztam, elég izmos a lábam, illetve heti kétszer így is focizom még mellette. Teljesen naturálban edzek, sportos izmos testalkatom lett, viszont egy ideje nem tudok a súlyokon emelni, túledzhetem magam? Előre is köszi



2013. nov. 12. 22:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Hetente egyszer kéne edzeni egy izomcsoportot, és LÁBAZNI KELL!
2013. nov. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Lábazni kell!

Elég hülye az elosztás inkabb igy legyen

1. Mell-kar

2. Láb

3. Hát váll

Pihi majd elölröl


De ha kezdő vagy akkor teljes testes kell alapgyakorlatokkal.

2013. nov. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokért, formálok valamelyest akkor a terven! Üdv
2013. nov. 13. 05:22
 4/6 anonim ***** válasza:

Lábazni szerintem is kell. Mell után másnap ne vállazz!

Bicepszre nem kell külön nap.

Egy héten egyszer eddz egy izmot, de akkor keményen.

Viszont, ha most kezded, akkor két hónapig heti 3 napos teljes testes edzés kellene, minden izomcsoportra 1-1 gyakorlattal.

Olvasnivaló: googleba: alapismeretek

2013. nov. 13. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Túl sok a három edzés - egy nap pihenő, majd megint elölről rendszer. Majdnem heti kétszer edzed meg így mindegyik izomcsoportodat.

Hétfő, szerda és péntek pont elég.

Bicepszre nem kell külön nap.

Lábazni muszáj! Ha túl izmos a lábad a felsőtestedhez képest, akkor csináld extrém magas ismétlésszámmal, vagy köredzésben vagy bármi, amitől nem nagyon nő tovább, de valamit csihnálni kell lábra!

Szerintem az alábbi felosztások felelnének meg neked;

H: Mell-Kar, Sz: Láb, P: Hát-Váll

H: Váll-Kar, Sz: Láb, P: Hát-Mell

H: Mell-Váll-Tricepsz, Sz: Láb, P: Hát-Bicepsz-Alkar

H: Mell-Váll, Sz: Láb, P: Hát-Kar

Mind a négy felosztásnál hasazás hétfőn és pénteken.

2013. nov. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kösz az építő jellegű válaszokért, igyekszem megfogadni a tanácsaitokat! A lábazással akkor kezdek majd valamit, de valami kompromisszumos megoldást kell keresne, mert ténylegesen Szöcske volt a becenevem áltsuliban (a vastag combok miatt), gondolom ilyen a genetikám is, és végre örülök, hogy nem ütközök állandóan bele a farmervásárlási gondba, hogy a derekamra pont jó a nadrág, viszont a combomra meg alig tudom felhúzni... :D
2013. nov. 13. 21:21

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!