Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha minden nap felüléseket és...

Ha minden nap felüléseket és fekvőtámaszokat végzek, mennyi idő múlva lesz viszonylag emberi izomzatom?

Figyelt kérdés
Úgy képzeljetek el, hogy cérnahuszár vagyok és már nagyon tenni akartam ellene. 50 felüléssel és 30 fekvővel kezdtem. Ezzel a tempóval mikor fogok megközelítően jól kinézni? 17/F
2013. nov. 5. 22:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%
Minden nap edzeni nem célravezető. Egy-két izomcsoportra sem az. Nézd át a fegyencedzést, legyen normális étrended (tömegnövelő).
2013. nov. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
18%
Fegyencedzés, és tömegnövelés. Hmm... csak nekem tűnik ez hülyeségnek?
2013. nov. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Hát, talán ha kifejtenéd, hogy miért tűnik annak...
2013. nov. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
46%
Mert nevetséges. A fegyencedzés szabadtestsúlyos gyakorlatok összessége (angolul calisthenics), ami minden, csak nem tömegnövelő program. Tömegnöveléshez súlyzós edzés kell, nem fekvő/felülés/húzódzgodás meg üresen guggolás.
2013. nov. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Meg persze tömegnövelő étrend, ezt lehagytam.
2013. nov. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=qoNPBsHNRfI

Itt egy videó, kérdező. Ha így akarsz kinézni, arra tökéletesen alkalmas a fegyencedzés. Ha ennél többet akarsz, kezdetnek két 15 kilós súlyzót javaslok, vagy ha az nehéz, 10 kilósokat. És go internet, szabályos gyakorlatokat megtanulni, aztán hajrá.

A konditermeket sem véletlenül találták ki.

2013. nov. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Ember...ez akkora facepalm volt, hogy átütötte a fejemet, ment, megkerülte a Földet és átütötte még egyszer.


"A fegyencedzés szabadtestsúlyos gyakorlatok összessége (angolul calisthenics)"-köszi, nem tudtam, de tényleg.


Felvilágosítanálak, hogy a saját testsúlyos edzés is alkalmas izomtömeg növelésre, mert okoz annyi mikroszakadást, ezzel stimulációt az izomnak, hogy ezt túlkompenzálva az fejlődjön. Ehhez viszont tápanyag kell, étrend, mert enélkül nem fog fejlődni senki. Ha valaki továbbra is a kifli+szalámi kombót eszi, akkor lesheti, mikor jön a tömeg, ezért mondtam, hogy nézze át a tömegnövelő étrend alapjait.


Ha szerinted azért nem alkalmas izomtömeg növelésre, mert léha kis mozgás, akkor javaslom, nézz meg egy SW-s srácot. Olyat, akinek van étrendje is, mert aki a videóban van, annak egyértelműen nincs. Étrend nélkül is sokan eljutnak magas szintre, egykezes húzódzkodók, egylábas guggolók között is van sok egyszálbél. Akinek viszont étrendje is van, az fejlődhet, főleg, ha nulla izom van rajta, mint ahogy a kérdező írta. A fekvő felülés üres guggolás rész egy kicsit lenéző volt, vagyis én annak éreztem. Hidd el, az 5.-7. lépés körül a gyakorlatoknál nem ezt éreznéd.


Naná, hogy nem nő tőle annyira az izom, mint súlyzós edzésnél, és nem is éred el vele a legfelső határaidat soha, de mivel a kérdező már az elején a saját súlyos edzéssel közelítette meg a kérdést, ezért javasoltam neki a fegyencet. És igen, ha komolyabb eredményt szeretne, akkor irány a kondi, nincs mese.

2013. nov. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
Tehát te fegyencedzéssel növelsz tömeget. Oké. Nekem úgy tűnik szimplán hülye vagy, de oké.
2013. nov. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%
Még annyit, hogy a humorod is elég gyenge (vagy csak te érted, nem tudom)
2013. nov. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Nem tudom, minek jössz ide kötekedni. Menj 4chan-re, az a társaság való neked. A saját testsúlyos gyakorlatok, mint mondtam, alkalmasak arra, hogy növeljük velük az izmaink méretét. Amikor az izmunk mérete nő, akkor a tömege nő (ki gondolná). Ehhez tápanyag kell. Az étrend, amivel biztosítjuk a megfelelő tápanyagokat a fejlődéshez, az a tömegnövelő étrend. Ha olyan edzést végzel, amivel fejleszted az izmaidat, miközben biztosítod ehhez a megfelelő tápanyagellátást, akkor tömeget növelsz. Tulajdonképpen valaki tömege akkor is nő edzés nélkül is egy ideig a csontsoványhoz képest, ha egyszerűen elkezdi bevinni a szükséges tápanyagokat, tehát megszünteti az alultápláltságot. Ennyi, hatalmas tudomány és logikai átvezetés szükséges hozzá. Nem értem, mit nem lehet ezen érteni, de nyilván a víz volt a hülye....


Ja, és még annyit, hogy oké, de oké, meg oké, ugyanakkor oké.

A begyökösödött fejedet meg told át máshova, ne ide ontsd a gyökérségedet, ne ess nekem a hiányos tudásoddal.

Köszi, szép estét.

2013. nov. 6. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!