Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A fekvenyomást érdemes úgy...

A fekvenyomást érdemes úgy csinálni, hogy a lábom behajlítom és felemelem? Mert sok embert láttam h így csinálja. Így jobban kap terhelést a mellizom?

Figyelt kérdés

2013. okt. 31. 18:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem kap jobban terhelést, csak sokan így stabilabbnak érzik magukat, nagyobb erőkifejtésre képesek.
2013. okt. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, így jobban kap terhelést, véletlen se tudsz csalni egy kis homorítással. Nem mondanám, hogy így nagyobb erőt lehet kifejteni, hanem jobban lehet a terhelést a mellre koncentrálni.
2013. okt. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ddrake hozzászólásával ebben nem értek egyet, mert éppen a földön levő lábbal stabilabb a gyakorlat és az erős is nagyobb. nem véletlen így csinálják fekvenyomóversenyen, de néha rossza nézni, annyira homorítanak
2013. okt. 31. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
akk ki kell próbálni :) csak olyan hülyén nézett ki elsőre és azt hittem h csak megszokásból csinálják :D
2013. okt. 31. 19:00
 5/7 anonim ***** válasza:

Azért mondtam, hogy "érzik", én is kényelmesebben érzem magam letett lábakkal, nem is javaslom én sem a feltettet, szerintem is rossz nézni.

Viszont sokak szerint így több erőt tudnak kifejteni, mert letett lábakkal hátra behajlított háttal nyomják a talpukkal a földet, ahogy mondtad, padon levő lábbal viszont egyenes háttal (pihenő mély hátizmokkal) a farizmot használva nyomják le a talpukkal a talajt (ez esetben a padot).


Így egyesek jobban fel tudják szívni magukat, ennyi.


Kérdező te pedig óvatosan, spottered legyen.

2013. okt. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Csak vigyázz, mert láttam már olyat, aki ledőlt a padról! Ugyan akkora súlyon akart maradni, nem jött be!
2013. okt. 31. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én pl azért úgy nyomok fekve, mert kellemetlen érzés hogy elemelkedik a csipőm a padtól, ha felrakom a lábam kényelmesebb
2013. okt. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!