Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 300g zsírszegény túró este...

300g zsírszegény túró este már túl sok? Azt olvastam a túlzott kalciumbevitel érrendszeri betegségekhez vezet.

Figyelt kérdés
2013. szept. 24. 22:13
 1/4 anonim ***** válasza:
35%
Hát igen, ehhez képest orrba-szájba tömik a tejszármazékokat. A kalcium bevitel csak elégtelen d-vitamin és k-vitamin szintek mellett okoz gondot, de általában elégtelen a vitaminszintünk, így igen, meg is van a magyarázat a szervi meszesedéses betegségekre.
2013. szept. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És ha beveszem ezeket a vitaminokat még pluszba akkor mehet ennyi?
2013. szept. 24. 23:51
 3/4 anonim ***** válasza:
51%

Akkor egészséges lesz a kalcium anyagcseréd, és ebben az esetben nem valószínű hogy meszesedéssel vagy csontritkulással kellene számolj. De ezt nem tudom biztosra mondani neked, én nem mondhatom hogy a feleslegben, tejtermékkel bevitt kalcium hosszú távon nem ártalmas. Ráadásul egy d-vitamin pótlás mindig nehéz, szájon át igen rossz a felszívódása. Eszel d-vitamint, és még mindig nem éri el az egészséges mennyiséget a véred vitamin tartalma esetleg, így a kalcium anyagcsere sem jó.. pedig azt hiszed esetleg hogy rendben vagy.


Ez is csak egy plusz ok rá, hogy inkább valami hús menjen este túró helyett, most függetlenül attól hogy valakik kimondottan a kazein fehérjét istenítik. Én most ettem ahogy edzésről hazaértem, biztos hogy a sertés csülök bőven egész reggeliig aminosavakat fog nyomni a vérembe, főleg az éjjeli lassabb emésztés mellett.. a túrót lassú felszívódás miatt ajánlják, hát erre pont jó bármelyik hús is.

2013. szept. 25. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezt csak valami idióta kitalálta, hogy este túró menjen. Olyan ez mint a reggeli zabpehely. Miért kéne pont azt enni?

Mehet este nyugodtan hús, hal, tojás, tkp. bármilyen fehérje!

2013. szept. 25. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!