Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az edzés utáni proteinhez,...

Az edzés utáni proteinhez, feltétlenül kell még szedni pluszban BCCA-t? Nőként szükségem van dextrózra?

Figyelt kérdés

Én olyan proteinport iszok, aminek 100 grammjában 28,4 gramm BCCA van. Elég ez? Lány vagyok. 48 kg. Izmot szeretnék felszedni súlyzós edzéssel és most kezdem. Olvastam, hogy szénhidrát is kell. Én először sima szőlőcukorra gondoltam, de olvastam, hogy pl. cukorbetegeknek nem jó.

Ez már jó választás?: [link]


2013. szept. 14. 10:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi a fehérje neve, gyártója? A dextróz jó lesz, edzés után kb 25 gramm mehet.
2013. szept. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hi Tec: Whey C6
2013. szept. 14. 10:29
 3/8 anonim ***** válasza:

a whey c6 az egyik legjobb protein, jó választás. Edzés után annyi wheyc6-ot mérj ki, hogy a fehérjemennyiség 25g legyen nálad. Azaz kb 30g elég lesz és a szőlőcukorból is.

A dextróz= szőlőcukor egyébként.:) Sőt a glükóz is.

Én pl maltodextrint használok, jobb a gyomornak.

2013. szept. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

És a maltodextrin is gyors felszívódású? Úgy emlékszem, azt olvastam, hogy lassabb, vagy ez annyira nem számít?

2013. szept. 14. 11:08
 5/8 anonim ***** válasza:
kicsit lassabb, de még bőven gyors ch. Egyébként ez a hidrolizáltság mértékétől függ. A malto egy hidrolizált keményítő, un félcukor forma.
2013. szept. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Vagy vehetsz kevert ch-t is pl: Biotech CaroX, Scitec: Carb-F.
2013. szept. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
igen, ezekben van dextróz és malto is.
2013. szept. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 JayC ***** válasza:
sokan nem használnak ch-t edzés után, és már én se nagyon, vagy csak valami jelképes mennyiséget.(20g) edzés után úgyis beküldök 140g rizset legalább fél órán belül...
2013. szept. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!