Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi lenne rá a legjobb? Lesérül...

Mi lenne rá a legjobb? Lesérültem ma edzés közben.

Figyelt kérdés

Délután épp kezdtem edzeni(nem változtattam a súlyokon) és az első gyakorlatnál, ami egykezes evezés volt azt éreztem hogy a hátizmom megpattant és teljes bal oldalam iszonyatosan fájt, fél percig zsibbadt is.

Tényleg ugyanakkora súllyal dolgoztam amivel eddig, valamiért most azonban a sorozat utolsó ismétléseinél pattant egyet a hátam.

Tudom hogy a legnagyobb butaság amit ezután csinálhattam az volt, hogy megszakadva is, de végigvittem az edzést.

Nem akartam kihagyni, holnap már úgyis pihenőnapom lesz, a legközelebbi pedig csütörtökön és pénteken lesz (4 napos).


Nincs senki aki megmasszírozná a hátam, esetleg valami kenőcs, vagy házi praktika(a pihenésen kívül) ami elmulasztja, vagy csökkenti a fájdalmat?



2013. szept. 10. 16:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Így nem tudjuk megmondani mi történhetett, ezért fontos a bemelegítés. Az hogy az edzést folytattad, nagy hiba volt, lehet sokat ártottál vele. Ha nem javul 1-2 nap alatt, mindenképp orvos!
2013. szept. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Épp ezaz (csak lemaradt a leírásból), hogy minden edzés előtt minimum 10 percig bemelegítek.
2013. szept. 10. 16:50
 3/3 anonim ***** válasza:

a kilapult porckorongoknál szokott ez lenni,amikor már olyan lapos,hogy az ízületi felszínek összeérnek és irritálódnak vagy becsípődnek.

a gerinc hosszanti nyújtásának nézz utána és csináld minden nap.

és persze ilyen problémával a gerincoszlop hosszanti préselése,egyoldali terhelése nem éppen egy kedvező dolog.

a gerinc nyújtása a házi praktika és a csontkovács ha még nincsen kialakult sérved.

2013. szept. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!