Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Planche-hoz milyen izom...

Planche-hoz milyen izom szükséges? Mire edzek, hogyan?

Figyelt kérdés
2013. szept. 2. 19:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Igazából nem nagyon van izom ami nem dolgozik közben, ha helyes a technikád. Olvasd el a meztelen harcost és csináld végig a fegyencedzést.


keress rá ezekre YT-on: f0rtress planche, strengthproject planche

2013. szept. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Sowilo ***** válasza:

Legnagyobb mértékben a vállizom elülső része, és a mellizom felső része. Meg persze ugye a has és a derék, de azok nem ennyire durván. De tényleg igaz, hogy valamilyen szinten minden egyes izom dolgozik.


Először a back és a front levert kellene megtanulni a has és derék miatt. Gyúrj rá a kézenállásból végzett fekvőre, és az egykezesre, illetve a varjútartásra. Nem hiszem hogy hátráltat, ha közben edzel súlyzóval is, de csak azzal nem lehet elérni, ez tök másfajta terhelés.


Ezután úgy csináltam anno, hogy felálltam kézenállásba a falhoz(a távolságot majd te belövöd), de úgy, hogy hassal a fal felé legyek. Majd elkezdtem egyre jobban "leengedni" a testem, és amikor már úgy éreztem, nem tudok lejjebb menni, tartottam ameddig tudtam. De igazából fél év gyakorlás után sikerült két másodpercig megtartani magam fal nélkül, és ha kihagysz egy kis időt, már nem fog úgy menni, keményen vissza kell rázódni. Ezért is hagytam inkább a pi csába, rohadt nehéz tartósan megtanulni, kell hozzá az akaraterő.

2013. szept. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm ;)
2013. szept. 2. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!