Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan tanuljak jobb harctechn...

Hogyan tanuljak jobb harctechnikát házilag?

Figyelt kérdés

Jah meg ilyen jobb harctechnikákat.

Házilag....

Mert megtámadott egy 14-15 év körüli gyerek, 176-177cm körül van,nincs valami nagyi izma, én 12 vagyok és 175 cm körül,szoktam súlyt emelni 3-4 kg ot 20asával 100ig.

Szóval az van hogy mikor nekemrontott,én visszatámadtam,de egyfolytába letepert.Lefog leteper stb.Én feláltam próbálkoztam de csak majdem egyszer sikerült leteperni,De csak majdnem.

Szóval mit tudnék házilag csinálni, hogy erősebbet üssek, ugjak,és jó harctechikákat tudjak.

Nem vagyok kicsit se hályas,közép kategóriás.Izmom van de nem sok, nagyon gyors vagyok,sebességem nagy eléggé.

Válaszokat köszönöm.



2013. szept. 2. 13:10
 1/4 A kérdező kommentje:
És nem akarok elfutni.
2013. szept. 2. 13:11
 2/4 kovpet ***** válasza:
72%

Ennek mi köze a testépítéshez? A technikán múlik a dolog, nem az izmokon.


Harcolni harccal tudsz megtanulni: küzdősportot vagy harcművészetet (vagy kifejezetten önvédelmet) kellene tanulnod. Otthon egyiket sem tudod, ha nincs kitől.


De mivel most 12 meg 14 évesről van szó, nem a harc a megoldás. Szólj a szüleidnek vagy a tanáraidnak.


Ettől függetlenül persze elkezdhetsz tanulni valamit, az nem fog ártani.

2013. szept. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha harcolni akarsz megtanulni, az otthon, teljesen egyedül nem fog menni.

Amit viszont megtehetsz, hogy az erődet és állóképességedet fejleszted, a történet alapján úgy látom, hogy valami technika nélküli bírkózás történt, amit jellemzően a puszta erő dönt el.

Csinálhatsz különböző gyakorlatokat, tudom ajánlani például a Fegyencedzés s a Meztelen Harcos című könyveket.

2013. szept. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azért vesztetted el a harcot,mert leálltál vele malacharcot játszani.Ha látod,hogy jön jól vágd pofán úgy ahogy csak bírod.Aztán addig üsd amíg áll.Ha gyors vagy akkor sorozatokat üss és ne állj meg.Mindig teljes erőből üss.Idősebbet pedig nehéz legyőzni.Emlékszem mikor annyi idős voltam mint te engem is megvert egy 15 éves gyerek.

És van még egy titok:fekvőtámasz.Ha rendesen csinálod olyan ütőerőd lesz,hogy megfekszik mindenki.De gyúrás mellett egyél is rendesen,hogy legyen miből izmot építeni.Ha meg rád ugrik az a majom akkor próbálj meg kitérni és kitérés után adni neki egy nagy gyomrost.Ha nem bírod fejen ütni,mert védekezik akkor először testre menj, aztán fejre.Előbb-utóbb kilazul a védelme és egy nagy állas leteríti.Ha mégis levisz a földre akkor a földön üsd meg kétszer vagy háromszor aztán gyorsan pattanj fel és ha ő is jön akkor ahogy felkel rögtön odavágsz egy nagyot vagy letérdeled.Rúgni főleg térddel érdemes,mivel ez a legrövidebb mozdulat és ezt tudod a leggyorsabban megcsinálni.A rúgásokat nem árt gyakorolni.Főleg állra visszahajlított lábfejjel.Rúgni mindig gyorsan kell,mert ha elkapják a lábad véged van.Illetve van még valami ami bejöhet.A könyökös.Könyökkel üss rá baromi nagyokat.Gyorsabb mint egy öklös ütés és keményebb is.Na sok sikert.

2013. szept. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!