Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi lenne ha így változtatnám...

Mi lenne ha így változtatnám át az edzéstervem?

Figyelt kérdés

Olyan edzéstervem van immár 5. éve ami 4 napos, minimális változtatásokkal persze, hogy ne szokjon hozzá a szervezetem, de a 4 nap az mindig megvolt a héten. Ekkor mindig 2 izomcsoportra dolgozok mell/tricepsz, váll/bicepsz, láb/has, hát/mély törzs izmok. Próbálom mindig besűríteni 1 órába az edzést, de általában sosem ment, sokszor másfél órás volt. Emiatt úgy érzem hogy nem jut elég idő az egyes izomcsoportok megdolgoztatására, és nem is érzem az utóbbi időben azt a kellemes fáradtság érzést az adott izmaimban, mint régen, hogy milyen jól megdolgoztattam őket.

Most az utóbbi hétben kipróbáltam azt, hogy teljesen szétszedtem, és 6napot edzek egy héten, vasárnap a pihi. Naponta felosztva hogy hétfő-mell, kedd-bicepsz, szerda-láb, csütörtök-váll, péntek-tricepsz, szombat-hát. Viszont ilyenkor max 40 percesre jön ki egy edzés. Most nap végén mindig újra érzem azt hogy arra a napra beosztott izomcsoportot igen jól sikerült megdolgoztatnom. Ez jó ez így? Ez a hat napos dolog?


2013. aug. 23. 14:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Inkább akkor legyen 5 napos, a bicepsznek és a tricepsznek sem kell külön nap, mehet egybe.
2013. aug. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
jó akkor kipróbálom úgy. De akkor viszont lesz 2 nap pihi. Azt gondolom ne úgy rakjam hogy egymás után legyen a 2 nap pihenés. Hanem az egyik valahol csütörtökön, másik meg a vasárnap.
2013. aug. 23. 14:38
 3/4 anonim ***** válasza:
igen, jól gondolod a pihit, bár sokan a hétvégén pihennek két napot, de szerintem jobb elosztva.
2013. aug. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
oks, köszi
2013. aug. 23. 14:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!