Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 16 évesen 175cm és 69 kg...

16 évesen 175cm és 69 kg vagyok, ezekkel a paraméterekkel kb. milyen nehéz súlyzókat tanácsos használni hogy ne legyen káros?

Figyelt kérdés
Ki akarom pöccintem magam, és erre legjobb a gyúrás, de nem sok közöm van az egészhez, így nagyon hálás vagyok minden segítségért. Kicsit félek a testépítéstől mert mindenki azzal jön hogy izületek így meg úgy, de hát ha jól csinálom csak nem lesz baj.

2013. aug. 23. 00:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindig jól be kell melegíteni edzés előtt. Láttam pár emberkét akik bemennek a terembe és csinálnak fél perc karkörzést (vagy inkább se), utána felpakolják a fekvenyomó súlyt szinte maxra (nehogy már kis súllyal lássák őket dolgozni). Aztán csodálkoznak, hogy fáj az izület. Ha 150 kilóval tudsz nyomni, akkor is kicsivel kell bemelegíteni és nem rögtön felpakolni. A paramétereid alapján nehéz megjósolni mekkora súllyal tudsz edzeni, melyet minden edzésen picivel növeled. Kicsivel kell elkezdeni, lehet hogy akár csak üres rúddal és szép lassan növelni a súlyt, amivel szabályosan tudod végezni. Ezt te fogod érezni, hogy mekkora a súly. Ne akarj a súllyal menőzni, mert szabálytalan, lendített nagy súlyos edzés lehet, hogy kevesebbet ér, mint a szabályos kisebb súllyal végzett (a szabálytalan ráadásul sérülésveszélyes). Az izmoknak nem az a lényeg, hogy minél több legyen a súly, hanem, hogy minél nagyobb legyen a terhelés, ami egy lassabb, kontrollált, végig feszített izom mellett inkább bekövetkezik, mint a kalimpálásnál.
2013. aug. 23. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

16 évesen simán elkezdheted, és igen fontos a bemelegítés és hogy szabályosan végezd a gyakorlatokat. Neked még 3 napos teljes testes átmozgatóval kell kezdeni két hónapig.

Google-ba: alapismeretek. Az első találat jó lesz, olvasd végig, alul van tovább gomb is.

Legyen tömegnövelő étrended is.

2013. aug. 23. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Menözésröl egyenlöre szó sincs, mert csak otthon egymagam edzek, és nagyon szépen köszönöm a segitséget!
2013. aug. 23. 11:55
 4/4 anonim válasza:
Ha nem akarsz komolyabban belefogni a testépítésbe, csak fejlődni akarsz egy kicsit akkor a 3 legfontosabb alapgyakorlatot csináld: huzózkodás, fekvenyomás, gugolás(súllyal). Ezekkel jól meglehet mozgatni az egész testet. Ja és a helyes táplálkozás fél siker!! Naponta min. 4-5ször kajálj, lehetőleg fehérjedús kajákat. Sok zöldség, gyümölcs, h legyen energiád edzeni!
2013. aug. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!