Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 185 cm és 65 kg vagyok, több...

185 cm és 65 kg vagyok, több mint fél éve edzek de már egy ideje valahogy megáltam a növésben. Valaki segitene?

Figyelt kérdés
gondolom az étrendemmel és az edzésprogramommal is baj lehet . tudnátok ajánlani mind2-re valamit? heti 3x szeretnék edzeni de ha a gyors növekedéshez muszáj akkor jöhet heti 4 is
2013. aug. 10. 22:00
 1/9 anonim ***** válasza:

Elég a 3 napos is. Nézz egy osztott edzéstervet. Pl mell-kar, pihi, láb, pihi, hát-váll. Nagyobb izmokra 3-4 gyakorlat, kisebbekre 2-3. Hetente variáld kicsit a gyakorlatokat vagy azok sorrendjét.


4 napos pl mell-bic, láb, pihi, váll-tric, hát


Legyen tömegnövelő étrended is, napi 2g x ttkg fehérje kell és 5-6g x ttkg ch.

2013. aug. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az étrend lesz az. Kezdésnek másfél-két gramm fehérje és 4-6 gramm ch megvan testsúlykilónként? 5-ször eszel legalább egy nap? Edzés után eszel/iszol turmixot?
2013. aug. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
igazság szerint nemnagyon értek hozzá szóval nagyon megköszönném ha megpróbálnátok valami konkrétat linkelni vagy kifejteni ezt bővebben. előre is köszönöm
2013. aug. 10. 22:07
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem szabad linkelnem, mert ezért voltam kitiltva pár hónapig. Mobilon vagyok, reggel majd kifejtem, hacsak nem ddrake le nem írja.:)
2013. aug. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát, nem vagyok büszke magamra, hogy ma eddig fent maradtam, de legyen már akkor valami haszna is:

Tömegnövelő étrend alapjait fogom leírni neked.


Legyen meg a fehérje és a ch bevitel úgy, ahogy leírtuk.

Nem említettük, hogy kell még ezen kívül 1g zsír is testsúlykilónként. Ám ez nem mindegy, hogy milyen; a telített része legyen minél kevesebb. Valahol az összes zsírbevitel egyharmadát adják meg a telített zsírbevitel maximumaként egy napra (mondjuk ez is legfeljebb csak tömegelés alatt fér bele). A zsíroknak inkább telítetlennek kell lenniük: ez lehet olívaolaj, lenmagolaj és halolaj (ez a kettő esszenciális omega3 zsírokat tartalmaz) és bár kicsit más tészta, de nyugodtan fogyaszthatod a kókuszzsírt is és sütéshez is inkább ez utóbbit használd.


A szénhidrát sem mindegy, hogy milyen. Komplex fajtákból kell fedezni az igényünket: rizs, burgonya, hüvelyesek minden étkezésnél sok zöldséggel fogyasztva, teljes kiőrlésű kenyér és tészta, ezek fehér fajtáit pedig el lehet felejteni. Egyszerű szénhidrátra edzés után van kizárólag szükséged, ez lehet szőlőcukor, vagy vehetsz helyette komolyabb tápkieget is, a boltban majd eligazítanak.


Mintaétrendet találsz a builder.hu oldalon, ahogyan tápanyagtáblázatokat is, amiből kikeresheted az ételek tápanyagtartalmát, és magad is összeállíthatod a saját étrendedet.


Mindenképpen ajánlanék egy táplálékkiegészítőt: a vitamint. Vegyél egy multikomplexet, mellé C-vitamint, ha nincs benne elég, akkor külön B-vitamint is. Ha marad pénzed, akkor edzés utánra vehetsz szőlőcukrot (vagy más alternatívát, amit mondtam) és fehérjét. Minden más csak ezután jön.

2013. aug. 11. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ez a Edzes program akkora egy baromsag.Edz valtozatosan.Sokkold az izmokat hogy nemszokjak meg mindig unyan azokata ygakroltaokat.A lenyeg hogy roncsold a izomrostokat.De amugy ami a legfontosabb az a ETREND! ezt FOGD FEL!
2013. aug. 11. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Látom leírták neked, csak megerősíteni tudom:


Tömegnövelő étrend: napi 2-2,5g*testtömegkg fehérje kell és 5-6g*ttkg szénhidrát (ch).

Ezekből kellene leginkább összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely, rizs, teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tészta, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

2013. aug. 11. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :) még a napokban beszerzek mindent, és aztán még kérném a segitségeteket az edzséprogrammal kapcsolatban is
2013. aug. 11. 08:24
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha már edzel egy ideje, akkor csinálhatsz haladó edzésprogramokat, amit az ajánlott oldalról szintén lenézhetsz.


Én még zöldfülű koromban innen néztem le az edzést, kisebb változtatásokat végzek néha rajta, vagy néha összegyúrom 3 napos edzéstervbe: [link]

2013. aug. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!