Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tömegnövelés, mit, mikor,...

Tömegnövelés, mit, mikor, mennyit kell fogyasztani?

Figyelt kérdés
Már sokat olvastam és mind mást ír. Ha testúlyonként 5g szénhdrát kell, de ez mondjuk benne van 2l fantában, akkor ez nem számi akármennyit ihatok? és napi 3 vagy inkább 5 étkezés a jobb?

2013. júl. 29. 09:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Tömegnövelő étrend: napi 2-2,5g*testtömegkg fehérje kell és 5-6g*ttkg szénhidrát (ch).

Ezekből kellene leginkább összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

Szénhidrát (ch): zabpehely, rizs, teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tészta, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.


Az üdítőkben cukor van, pont nem kellene ezekből sokat fogyasztani. Inkább összetett szénhidrátokból vidd be a tápanyagot. Az egyetlen időpont amikor gyors szénhidrát kell az az edzés utáni időpont. Tehát edzés után egy jó tejsavóprotein mellé kellene 40-50 g gyors szénhidrát, pl dextróz (szőlőcukor).

2013. júl. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
még nem veszem olyan komolyan hogy kiegészítőket vegyek. ez remélem nem nagy hátrány, és akkor napi több vagy kevesebb részre osszam fel? most 169cm és 48 kiló vagyok
2013. júl. 29. 10:11
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem gond ha megvan szilárd kajából a tápanyagmennyiség.

5-6 kajálás legyen. Este is kell enni, pl lefekvés előtt kicsivel sovány túrót.

2013. júl. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Honnan lehet tudni mennyi fehérjét, szénhidrátot tartalmaz egy étel, persze tudom a zacsin rajta van, de ha veszek egy kiló húst mondjuk pulykát akkor azon nincs rajta?
2013. júl. 31. 09:54
 5/5 anonim ***** válasza:

Tápanyagtáblázatokban meg tudod nézni.

100g csirkemell kb 24g fehérjét tartalmaz.

2013. júl. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!