Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A szójapor káros?

A szójapor káros?

Figyelt kérdés
2013. júl. 28. 18:44
1 2 3
 11/22 snack16 ***** válasza:

Én a te erdedményeidet fikázom, csak a dolgok másik oldalát képviselem pár esetben. Ezt is el kell fogadni, hogy van másik módszer, út is. Nem kell jóban lenünk. Látszik hogy nem vagyok képbe? Nyílvánvaló hogy saját tapasztalatom nem lehet ebben, de azért nem hinném hogy 4-5 év után egyáltalán semmit nem fejlődnél, max át kell lökődni a holtponton. Olyan nincs hogy ha valamit csinálsz attól ne fejlődj! (erő, méret). Esetleg nagyon minimálisat!

Én is segítettem már jópár embernek... azért írok hogy akinek hasonló a genetikája ne vesse alapból el ezt a számára jó forrást.

A szója izolátum nem gáz. A tejsavó is jó, miért ne elhetne a kettőt(hármat) együtt használni(kazein a harmadik)?

A korral mindenki fölényeskedik, mintha csak ez számítana.

Én se írok már,jó éjt JÓ EDZÉST!!

Te küldtél el anyámba:) és ne kisgyerekezz,mert te meg egy nagyra nőtt gyerek vagy!!:D

2013. aug. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 tap bela ***** válasza:

Nm személyeskedni kell, ha nem érvelni. A szója szerintem is nagy mennyiségben káros. Már pedig egy testépítő nem 2-3g/nap adagban fogyassza.


"

A szója nyersen mérgező, de még órákon át főzve sem fogyasztható. Kínában vagy 2300 évvel ezelőtt jöttek rá arra, hogy ha alapos fermentációs folyamatnak teszik ki a szóját, akkor a végtermék fogyasztható. Így találták fel a chiang készítését, ami megfelel a japán misonak. Hasonló kísérletezések végeredménye lett a tofu. Szemben a nyugati ember hiedelmeivel, a szója keleten nem oly kedvelt étel. Az 1970-as évek végén a dél-ázsiai országokban végzett felmérések szerint a lakosság elfogyasztott kalóriájának mindössze 1.5%-át tette ki.

"

2013. aug. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 tap bela ***** válasza:

"... nagy növényi eredetű ösztrogénbevitelt jelent. Emberek és állatok körében végzett kutatások egyaránt kimutatták, hogy a szójában található izoflavon szervezetre gyakorolt hatása jelentős, hiszen erősen megemeli az ösztrogénszintet. A szója mellett érvelők azt állítják, hogy a növényi ösztrogének „biztonságosabbak", mivel természetes eredetűek, ez azonban így nem igaz. A véráram magas ösztrogénszintje kockázati tényező a rák szempontjából - és ebben az esetben teljesen mindegy, mi az ösztrogén forrása.

"

2013. aug. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 tap bela ***** válasza:
"... ma szinte minden élelmiszerben megtalálható valamilyen szójaszármazék (akár kenyérben, csokiban is). Még a kínaiak és a japánok sem fogyasztanak ennyi szóját, és ők is inkább csak erjesztett formában, ami még egy fokkal emészthetőbb a szervezet számára. A japánok naponta 7-8 grammot fogyasztanak belőle, a kínaiak pedig ízesítésre használják, valamint a szójaolajat sütésre. A probléma főleg a nagymennyiségű enzimgátlóval van, ami megakadályozza a fehérje emésztését, így az aminosavak felvételét. A nehéz fehérjeemésztés és enzimhiány a hasnyálmirigyet leterhelik. Gátolja a pajzsmirigy működését is, és az ásványi anyagok felszívódását nem teszi lehetővé a szervezetben. Ezen kívül egy olyan anyag található benne, ami fokozza a vérlemezkék összetapadását, a vérrögképződést. Állatkísérletek során kimutatták, hogy nagy mennyiségben történő fogyasztása rákot (pl. gyomor, hasnyálmirigy) is okoz. Pozitív hatásait (pl. hogy Japánban alacsonyabb a rákos megbetegedések száma) azzal cáfolják, hogy igencsak eltérnek az étkezési szokások Japánban, így például a daganatok kialakulását a nagy mennyiségű tengeri hal (Omega 3) fogyasztása csökkenti."
2013. aug. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 tap bela ***** válasza:
".... A PTI vállalat 25 gramm SPI-t javasolt, mint minimális mennyiséget, hogy koleszterincsökkentő hatását kimutathatóvá lehessen tenni. Ez a mennyiség kb. 50-70 mg isoflavonokat tartalmaz. A. Cassidy kimutatta, hogy már 45 mg is elég volt a változókornál fiatalabb nőknél, hogy jelentős biológiai hatásokat váltson ki, beleértve olyan hormonok csökkenését is, amik az egészséges pajzsmirigyműködéshez szükségesek."
2013. aug. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 tap bela ***** válasza:
".... A PTI vállalat által javasolt 100 gramm SPI-ben már egyértelműen toxikus mennyiségű isoflavon van. A svájci egészségügy becslése szerint 100 gramm szójaprotein ösztrogénszempontból egyenértékű egy antibébi tablettával. Dr. Fitzpatrick kimutatása szerint egy kizárólag szójával táplált csecsemő testsúlyára számítva kb. 5 antibébi tablettával egyenértékű ösztrogénmennyiséget kap naponta!"
2013. aug. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 tap bela ***** válasza:

"... A szójakészítményekben található, ember számára emészthetetlen szerves anyagok, az oligoszacharidok komoly gázképződést okoznak. Ez különösen az élelmiszerekbe rejtett szójával kapcsolatban problémás, mert a gyanútlan fogyasztó nem tudja bélgörcsei okát.


Más babfélék is, de a szója különösen sok proteáz gátlót tartalmaz. A proteáz enzimek felelősek a fehérjeemésztésért, a szója tehát fehérjeemésztést gátló anyagokat tartalmaz. A gyártás során alkalmazott hőkezelés ennek egy részét semlegesíti, azonban még így is a szójakivonatban az eredeti mennyiség 10%-a megmarad. Az emberek eltérő mértékben érzékenyek a fehérjeemésztést gátló anyagokra. A csökkent hatékonyságú fehérjeemésztést a szervezet a fehérjebontó enzimek túltermeléssel kompenzálja, ami rendszeres szójafogyasztás esetén a hasnyálmirigy túlműködését és megnövekedését eredményezi. Minden, ami fölösleges sejtburjánzást okoz, rákhoz vezethet. Nehéz lenne bizonyítani, de tény, hogy a hasnyálmirigy rák gyakorisága egyre csak növekszik, napjainkra a korábbi évek 4-5-szörösét érve el.


A szójabab igen sok fitátot tartalmaz, amely meggátolja különböző fémek, így a kalcium, a vas, a jód, a réz, a cink felszívódását. A fitátok nem reagálnak a hőkezelésre, így a szójafehérje kivonatban is szinte eredeti mennyiségben jelen vannak. Ez különösen veszélyes a szójafehérjéből készült bébitápszerekben, hiszen a csecsemőknél a felszívódási zavarok komolyabb veszélyt jelentenek, lévén, hogy táplálkozásuk sokáig a tápszerre szorítkozik. A gyártók ezt úgy próbálják ellensúlyozni, hogy telenyomják a tápszereket ásványi anyagokkal, amelyek azonban gyengén szívódnak fel - egy kivétellel. A szójában az anyatej mangántartalmánál 20-100-szor több mangán van. A túl sok mangánt kapcsolatba hozták a később megjelenő tanulási, figyelmi és viselkedési zavarokkal. További beláthatatlan következményei vannak a szójaalapú bébitápszerek fitoösztrogén tartalmának. Az ösztrogénszerű anyagok felszívódva komoly befolyást gyakorolnak az agyfejlődésre, pl. az agy maszkulinizációját* idézik elő, és negatív hatással vannak a hormon- és immunrendszer fejlődésére is.


A szójalektin a bélbolyhokat károsítja és a bélsejtek burjánzását okoz, következésképen fokozott rákkockázatot képvisel. A lektinek áteresztő bél szindrómát okoznak, ami az egyik mechanizmusa lehet az autoimmun betegségek kialakulásának.


A szójafehérje kivonat 2%-a szaponin, ami főzésnek ellenáll és ugyancsak károsítja a bélfalat. Megköti a koleszterint és az epét, ami csak a téves koleszterinteória nézőpontjából hasznos, egyébként inkább káros. "

2013. aug. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 tap bela ***** válasza:

"... A szójababot vízbe áztatják, amibe lúgos oldatot öntenek, hogy azzal eltávolítsák a rostokat. Majd leülepítik és különválasztják savas mosással, amit egy újabb lúgos oldattal semlegesítenek. A savas mosás alumíniumtartályokban történik, ami nagy mennyiségű és nem kívánatos alumíniumot hoz be a végtermékbe. Az így kapott terméket magas hőmérsékleten szárítják, ez a „szóró-szárítás”. A TVP-hez még egy újabb magas hőmérsékletű és nagy nyomású folyamatnak vetik alá az SPI-t. Ez a folyamat ugyan csökkenti a toxinok nagy részét, de teljesen nem tünteti el azokat. Sajnos más, nem kívánatos kémiai maradékanyagok is bekerülnek a végtermékekbe. Emellett a magas hőmérséklet egy újabb mellékhatást okoz: teljesen átalakítja a fehérjék összetételét és ezzel nagymértékben használhatatlanná alakítja azokat, ahogy azt G. M. Wallace egy tanulmányban kimutatta. Ezért kell még lysin tápadalékot is adni állatoknak, amelyeket ilyen szójatermékekkel etetnek.


Joseph J. Rackis egy, az FDA-nak beadott tanulmányban figyelmeztet az egyértelműen toxikus nitritek keletkezésére a szóró-szárítás folyamatában, valamint egy újabb toxin, az ún. lysinoalanine formálódására a lúgos áztatásnál. Mivel a végtermék meglehetősen íztelen, nagymennyiségű ízesítőanyagot is adnak hozzá, többek között a káros hatású MSG-t. "

2013. aug. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 snack16 ***** válasza:
Ez nagyon szép és nagyon jó hogy ismered a copy-pastet, meg Szendi Gábort...de ez se nem a te tudásod, se nem a te tapasztalatod. Ez egy okoskodó semmitmondó, igaszságként beállított SEMMI. Csak az ellen oldalt álláspontját képvéseli. Sok ember aki szedte az izolátumot(nem csak 25 grammot naponta),és mégsem lett ösztrogén-domináns... Ezek a tudományos kuatások amúgyis baromságok. Ezek laborban készült dolog, manipuláltan, megtévesztően semmit mondóak (valaki pénzelte). érdekes hogy vannak kutatások amik teljesen mást állapítottak meg. Azt mutatták ki hogy ha van is hatása a tesztoszteronra az olyan minimális hogy a szervezet kivédi. A másik meg: Gondolj bele: régen azt bizonyították be a kutatások hogy bla bla, pár évtizeddel évszázaddal később rájöttek hogy ez egy nagy marhaság...és vannak akik még ehez ragaszkodnak. Amit te tapasztalsz az egy egyénreszabott, nem manipulált ADAT. Ez az ahogy rád hat a tej, szója, akármi. Mindenkinek más a szervezete: lásd laktóz intolerancia. pl: kutatás kimutatta hogy 10-ből 4-5 embernek puffad és megy a hasa a tejtől, tehát a tej rossz mert puffasást okoz. Tessék. Dr XYZ istentudjahonnét ezt állapította meg. A kuatást vezető orvosok szerintem elfogultak, és aki rosszat akar találni az találni is fog, ha meg nem besegít, hogy neki legyen igaza. Ez egyértelmű. Tehát barátom, foggadd meg a tanácsom. Nyomtasf ki szépen amit bemásoltál ide, és töröld ki vele a popsidat. Ez nem a te tudásod, nagy szavakkal dobálózni, közben lehet azt sem érted amit olvasol. (ordít róla hogy szájbarágós, bemagyarázós cikk, nem hozzáértőknek)
2013. aug. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 snack16 ***** válasza:
mindegy vannak javítási hibák... esete van, és unom már a bizonygatást, ami nem a google első találatából van összevagdosva vagy csak egyből bemásolva.
2013. aug. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!