Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egész testes edzés?

Egész testes edzés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most kezdem el az edzést, 73kg/189cm-m vagyok, az étrendem be van lőve..a cél jövő ilyenkorra elérni a 82-85kg ot, mert a nemzetvédelmi egyetemre szeretnék menni, és nem szeretnék kis nádszál lenni:D

Még 1,5 hónap van az iskola kezdetéig, és nem akarok egyből 70kg okkal kezdeni..így arra gondoltam ebbe a másfél hónapba egész testes edzéssel próbálkoznék, hogy bele lendüljek..heti 3-4edzésre gondoltam, izomcsoportonként 2 gyakorlattal, van időm bőven az edzésekre nem nagy súlyokkal, de egy közepes terhelési szinttel minimum..ez így túledzés lenne? vagy kezdjek inkább egyből osztottal?



2013. júl. 23. 22:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Elég a heti három teljes testes edzés, és nem kell izomcsoportonként két gyakorlat csak egy.
2013. júl. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha teljes testest akarsz, akkor max heti 3 edzés legyen és egy izomcsoportra 1 gyakorlattal, mert különben nem tudsz regenerálódni két naponta. De nem minden edzésen ugyanaz a gyakorlat kell, váltogasd.
2013. júl. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
62%
Egész testessel kezdj, heti 3 edzés elég. Nem kell túl sok gyakorlat. A leghasznosabbak: guggolás, deadlift, nyaktól nyomás, fekvenyomás, húzódzkodás. Ha marad még energiád, akkor még berakhatsz 1-2 gyakorlatot (pl. felülés, döntött törzzsel evezés, hason fekvésből feltérdelés).
2013. júl. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
62%

végre egy olyan kérdés, amit egy kezdő tett fel, és utána is nézett a dolgoknak.

én is azt tanácsolnám, mivel a súlyzós edzés elég intenzív mozgásforma, ne vidd túlzásba, mert gyorsan túledzés lehet a vége, és a vitaminokra , ásványi anyagokra is figyelj oda a táplálkozásban.

2013. júl. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Küzdősport? :D
2013. júl. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!