Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha gyakorlatonként 2 sorozatot...

Ha gyakorlatonként 2 sorozatot csinálnék, de bukásig, tehát amíg csak ki birom nyomni a súlyt, az jó megoldás lehet?

Figyelt kérdés
Nem is számolnám, csak csinálnám, Arnold mondta hogy akkor jó mikor már fáj, az ér valamit.

2013. júl. 3. 08:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ezt mondta,de ő se rendszertelenül csinálta.

Akkora súlyt válassz,amivel 8-12 ismétlést tudsz lenyomni,és gyskorlatonként inkább 4 sorozatot csinálj

2013. júl. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

nem rendszertelenül csinálnám, hanem ugyanazt az edzéstervet ami most van, csak 4x 8-12 helyett 2x max.


Ez nagyon nem jó megoldás?

2013. júl. 3. 09:14
 3/11 anonim ***** válasza:

igazából majdnem tökmindegy, hogy csinálsz 5 gyakorlatot 2 sorival, vagy 2 gyakorlatot 5 sorival.

Pl. alapgyakorlatokból érdemes több sorozatot csinálni.

De a változatosság is fontos.

De a legfontosabb, hogy meglegyen az adott izomcsoportra a megfelelő mennyiségű terhelés.

De változatos legyen az edzésterved, ismétlem.

2013. júl. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A lényege az lenne, hogy én NEM akarok állat súlyokkal 4-5 x 8-12 -ket csinálni, hanem 4-5 gyakorlat de csak 2 sorozat kibukásig. Tehát lehet, hogy az eső sorozat 21 db a masodik 17 db nyomás. Nem akarok nagy súllyal terhelni az izületeimet, hanem kisebbekkel az izmokat csak.


jó lehet?

2013. júl. 3. 10:34
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem ez a tapasztalatom:

2×25-öt csináltam, oké volt.

most 4×10-12-t csinálok és láthatólag jobban fejlődök.

2013. júl. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Értem, de ugyanúgy el is fáradsz vagy van úgy hogy megvan a 12. és semmi, leteszed a súlyt?
2013. júl. 3. 11:20
 7/11 anonim ***** válasza:

Nyilván, ha többet csinálok, akkor a negyedik végére már a 8 is nehezen megy.

Ha meg csak 2× csinálom, akkor alapból nehéz a nyolcadikat elérni, mert nagyobb súllyal dolgozok. És sok gyakorlatnál észrevettem, hogy csinálhatnék akár 5×10-et is, nem érzem mindig az izmom. Viszont nagyobb súlynál már az elsőnél tudom mim dolgozik :)

Ez a fejlődés kulcsa. Egy évig csináltam(nagyon kezdő voltam, tapasztalatlan és buta) a kis súly sok ismétlést, persze szinte eredménytelenül.

Idén tértem rá a kevesebb ismétlésre és szemmel láthatóban jobb :)


Ha az izületed félted, mindenképp szedj mulzivitamint és ízületvédőt! (szerencsére nekem csak előbbire van szükségem)

2013. júl. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Szedek mindkettőt.


Mindegy, akkor úgy csinálom, hogy 4x12-t esetleg ha a 3.4. sorozatnál már csak mondjuk 8-9 megy, akkor 8-9 megy és kész.

Csak nem akarok ultra brutál nagy súlyokat használni.


Jól gondolom?

2013. júl. 3. 11:36
 9/11 anonim ***** válasza:

mit értesz ultra brutál súlyok alatt?

Amúgy jól csinálod, annyival kell, amennyivel még éppen megy a kb. 10 ismétlés.

Kivéve a hast, az alkart és a vádlit, ja meg a csuklyát.

2013. júl. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 poiu ***** válasza:
Nem is szabad brutál súlyokat használni. Csinálhatsz lejtős sorozatot: viszonylag nagyobb súllyal 3-4 ismétlés, csökkented a súlyt, megint 3-4 ismétlés, csökkentés és 3-4. Ha 15-nél több ismétlést csinálsz, az inkább az állóképességet javítja, nem az izomtömeget növeli.
2013. júl. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!