Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Felhúzásnál azt mondják/írják...

Felhúzásnál azt mondják/írják néhányan, hogy amikor a súly (zó) eléri a térdet, a csípőt előre kell (ene) "tolni". Igaz ez?

Figyelt kérdés
Mert megpróbáltam és nekem hülyén és értelmetlenül hangzik/néz ki. Az baj (vagy "az is szabályos végrehajtás"), ha egyszerűen csak végig egyenes háttal megragadom a súlyzót kicsit vállszélesnél szélesebb fogással, és a lábammal mozdítom, azaz tolom a súlyt, nem a karommal? Mell előre néz, vállat annyira hátra tolom amennyire csak tudom. Ez így szabályos?
2013. jún. 20. 13:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Lábaddal tolod a súlyt felhúzásnál? Nem igazán értem mit szeretnél. Előretolni a csípőt?! Vagyis kiegyenesedni, felállni?

Teljesen zavaros, itt egy leírás:

[link]

2013. jún. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azt, hogy "a lábammal tolom a súlyt" úgy értettem, hogy, ahogy a legtöbb helyen le van írva, úgymond beletaposok a talajba, és így a lábam erejével emelem fel a súlyt, ahelyett, hogy a karomat használnám, remélem így már érthető, bocs ha félreértetted a rossz megfogalmazás miatt. szval ahogy le van írva, úgy értettem azt a lábas dolgot. Ami a csípőt illeti, én sem értem egészen, néhány helyen azt olvastam, hogy ahogy fokozatosan emeled a súlyt, amikor a súly eléri a térded (szintjét), előre kell tolni a csípőt, állítólag így összehúzódik a farizom is, nem tudom, sztem nem kell, de ezért kérdezem
2013. jún. 20. 14:43
 3/3 anonim ***** válasza:

Én nem értem miért bonyolítjátok túl, a felhúzás egy ösztönös mozdulat, egyszerűen nem lehet elrontani.

A karod nem is kell hozzá, a lényeg hogy egyenes hát végig, nincs görnyedés és fenn a mellet ki kell nyomni,vállat hátrahúzni.

A fogás szélesség vállszélességben a leghatékonyabb, de pl a lábad úgy teszed ahogy jól esik.

Képzeld el ahogy egy fél-guggolás helyzetből akarsz felállni egyenesbe. Valami ilyesmi.

2013. jún. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!