Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » HETI HÁNYSZOR ÉS MENNYIT EDZEK?

HETI HÁNYSZOR ÉS MENNYIT EDZEK?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő: Nyári szünetben elhatároztam, elkezdek súlyzózni/felüléseket csinálni, hogy izmosodjak, de hetente hányszor edzek? És mennyi időt? Valamint jelenleg 182 centi vagyok és 89 kiló, erre ideális izmot építeni, vagy előbb adjak le pár kilót?

2013. jún. 18. 13:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát valószínűleg van rajtad azért zsír, de ezt a tükör elmondja. A shop.builderről nézegess először kezdő edzésterveket, aztán majd áttérhetsz középhaladókra, haladókra, heti 3-4 napban. Kezdd egy-két hónapig átmozgató edzéstervekkel, ha semmi múltad nincs. Közben ellenőrzött ch bevitel mellett rendszeres aerob edzéssel menjen egy kicsit visszafogott tömegnövelő étrend. Ha már van rajtad valami izom, akkor szálkásíthatsz. Ajánlom az ingyen elérhető Sárga Kapszula című könyvet elolvasásra. Továbbá a shopbuilderes cikkeket, tápanyagtáblázatokat böngészgetésre. Sok sikert.
2013. jún. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én a saját edzéstervemben naponta 200-200-at súlyzózom jobb-bal kezemre egyenként, valamint 100 felülés súlyzóval. Neked mi a véleményed erről?
2013. jún. 18. 15:41
 3/3 anonim ***** válasza:
Ennyi az össz? Hát nagyon nem jó. Különben is, mi az, hogy "súlyzózol", az melyik gyakorlat? Bicepszezés? Ez így nem jó, az egész testedet kell edzeni, nem csak egy kis töredékét. Ráadásul minden nap ugyanazt megcsinálni hülyeség. Egy héten egyszer elég egy izomcsoportot megedzeni, és még ahhoz is túl nagy volna ez az ismétlésszám. Gondolom túl könnyűek a súlyok, amiktől így nem várhatsz izmosodást. Másrészt megfelelő étrend nélkül nem fogsz tudni se normálisan izmosodni, se zsírt leadni, ez utóbbihoz pedig még aerob edzés is kell a súlyzózáson kívül, és a kettő dolog nem megy egyszerre.
2013. jún. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!